به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، نشستی جهت برگزاری همایش فرهنگ ترافیک با حضور محسن فلاح مسئول واحد ترافیک این شهرداری و مدیر برگزاری همایش، علیرضا پاک گوهر عضو جامعه اندیشمندان ترافیک کشور و عضو هیئت علمی دانشگاه، اعضای گروه مردمی همیاران سلامت و ایمنی میبد ( هسام)، سعید فخری مدیرعامل گروه پدیده میبد و جانب اللهی نماینده شبکه بهداشت و درمان شهرستان در سالن اجتماعات این شهرداری برگزار شد.

در این نشست پاک گوهر به آمار بالای تصادفات و رفتارهای پرخطر در شهر میبد اشاره کرد و افزود: برگزاری چنین همایش هایی می تواند زمینه ساز اعمال قانون و در نتیجه کاهش تلفات ناشی از تصادفات درون شهری باشد.

فلاح در خصوص زمان برگزاری این همایش گفت: این همایش در ۲۵ آبان ماه مصادف با ۱۶ نوامبر، روز جهانی یادآوری قربانیان ترافیکی در سالن همایش دانشکده علوم قرآنی میبد برگزار خواهد شد و هدف از برگزاری این همایش، ایجاد زمینه فرهنگسازی ترافیک شهری میبد و کاهش حوادث ناگوار ترافیکی می باشد.

در پایان فلاح به پیگیری برگزاری همایش ملی ترافیک در اسفند ماه سال جاری در شهرستان میبد اشاره کرد و افزود: هدف ما از برگزاری این همایش ها، شناسایی افراد در راستای تشکیل کارگروه های تاثیر گذار و تخصصی حوزه ترافیک در میبد می باشد.