به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد آیت الله علیرضا اعرافی روز پنجشنبه در آیین آغاز پروژه‌های عمرانی ، زیباسازی و ترافیکی میبد که با حضور مسئولین و مردم همراه بود ،افزود: شهرداری وقتی می‌تواند خدمت کند که درآمد داشته‌باشد و این درآمد از طریق گرفتن عوارض در سایه همکاری و همراهی مردم ، صنایع ، اصناف و تلاش های مسئولین حاصل می‌شود.

وی ادامه داد : ادارات و ارگان‌ها نیز اگر سهم خود را به شهرداری پرداخت کرده و همکاری با شهرداری داشته‌باشند بسیاری از مسائل و مشکلات رفع خواهد‌شد.

امام جمعه میبد درادامه پیگیری کسب درآمد شهرداری از راه‌های دیگر را نیز برای جلوگیری از آوردن فشار روی مردم توصیه کرد که تا به حال نیزتلاش در انجام آن شده و باید همچنان این موضوع دنبال شود.

وی مبلمان شهررا متناسب با شأن و منزلت مردم میبد ندانست و یادآورشد که باید در کنار اقدامات زیرساختی بهینه‌سازی و حذابیت مبلمان شهری نیزدر دستور کار مسئولین قرار گیرد.

 

پیگیری طراحی و ساخت سه المان و پروژه های ترافیکی

 

شهردار میبد نیز در این مراسم با اشاره به نظام نامه ها و طرح‌های جامع تدوین شده در حوزه‌های مختلف عمران و زیباسازی شهری گفت: المان‌ها و یادمان‌ها نقش مهمی در نغییر و باز تولید هویت شهری دارند و شهر میبد نیز شهری مذهبی و ولایت مدار است که با توجه به ‌آن طراحی و ساخت سه المان که صبغه مذهبی دارد در سه میدان امام حسین(ع) ، بعثت و میدان فاطمیه در ده آباد آغاز شده‌است.

علیرضا نقوی برآورد هزینه ساخت این المان‌ها و نیز پروژه‌های ترافیکی که در حال پیگیری است را سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعتباراعلام کرد و در ادامه از همه مردم ، ادارات ، ارگان‌ها و صاحبان مشاغل ، صنایع و کارخانه‌ها خواست در این زمینه و دیگرحوزه های عمرانی ، ترافیکی ، فرهنگی مشارکت داشته باشند.

شهردار میبد افزایش آمار حوادث ترافیکی و قربانیان آن را یادآور شد و به نصب ۲۰ سرعت گیر، ایجاد کانال عابر پیاده در مقابل مدارس وخیابان های اصلی و پرترافیک سطح شهر برای ایجاد ایمنی به خصوص برای دانش اموزان ، کاهش حجم ترافیک درمیادین اصلی و محوری و دوربرگردان‌های قبل از میدان ها و… اشاره کرد که در فاز یک پیگیری و سعی در اتمام آنها تا پایان آبان ماه خواهد شد.

 

لزوم همکاری مردم در آزادسازی ها

 

نقوی همچنین با اشاره به هزینه کردن ۱۳ میبیارد ریال برای آزادسازی خیابان آیت الله خامنه ای در شاه جهان آباد که تا به حال شده ، همکاری مردم جهت آزادسازی ها برای تعریض خیابان ها را مهم شمرد و افزود : همچنان که برای احداث پارکینگ مساجد هیئت امنا می توانند نقش موثری داشته باشند ، در این ارتباط نیز معتمدین محلات لازم است به ویژه در مواردی جان مردم در میان است وگاهی منجربه استفاده از ماده قانونی و حکم دادستانی می شود به جلب همکاری صاحبان پلاک ها برای آزادسازی ها توجه داشته باشند.

وی با خواستن از کودکان برای به زمین زدن کلنگ آغازعملیات ساخت المان در میدان امام حسین(ع) با توجه به همزمان بودن اجرای این برنامه با هفته ملی کودک ، اهمیت دادن به حضور خانواده‌های شهدای شاخص به عنوان برکت هرمحله در زمان برگزاری مراسم‌های بهره برداری و افتتاح المان ها و تجلیل از آنها را نیز یادآور شد.

حسین فلاح حل موضوعات ترافیکی که گریبانگیر شهرشده را نیزدر گرو تلاش همه عنوان کرد.

 

لزوم همکاری ادارات و ارگان ها در انجام اقدامات عمرانی

 

فرماندار میبد هم دراین مراسم از همکاری ادارات و ارگان در انجام اقدامات عمرانی و زیرساختی و … تشکر کرد و افزود: داشتن شهری زیبا ، جامع و کامل  در سایه تلاش همه مردم ، ارگان ها ، ادارات و…محقق می‌شود و به یقین به دنبال آن نیز فرهنگی غنی همراه با آموزه‌های دینی هم خواهیم‌داشت.

رئیس شورای شهر میبد هم در این مراسم ارزش افزوده که نابرابری توزیع  آن رفع شده ، گرفتن عوارض از مردم ، ادارات و ارگان ها و…را به عنوان  منابع درآمد شهرداری برشمرد و به خصوص از مسئولین ادارات خواست که عوارض ساخت و سازهای خود را که گاهی بر خلاف قانون انجام می‌شود را به شهرداری بپردازند.

در این مراسم  پدرنماینده اسبق میبد مرحوم یحیی زاده به عنوان پدر شهید در محله فیروزآباد مورد تجلیل امام جمعه، فرماندار و شهردار قرار گرفت.