به گزارش روابط عمومی شهر جهانی زیلو «آیت الله اعرافی »امام جمعه قم و میبد ضمن بازدید از شهرداری میبد با بیان اینکه شهرداری یکی از ادارات مهم در یک شهرستان است گفت: مسئولیت واداره یک شهرسالم وقدرتمند بسیار مهم و حائز اهمیت است چون شهرقوی  نیازمند یک شهرداری قوی است.

 امام جمعه قم و میبد افزود: شهرداری به عنوان زیرساخت و ریل گذار یک شهر  دارای   جایگاه ویژه‌ای است و به همین دلیل باید اسناد جامعه به صورت راهبردی و کاربردی در سرلوحه کار شهرداری قرار گیرد که افق‌های آینده را درست به تصویر بکشاند و با جذب اعتبارات لازم برای ساخت یک شهرزیبا و همچنین برای سهولت و راحتی حال شهروندان تلاش کند وشهررا به  شکلی جذاب و چشم نواز مدیریت کند.

مدیر حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه در شهرستان میبد در حوزه شهرسازی  تاکنون کارهای موثری انجام گرفته است اظهار داشت :با وجود کارهای صورت گرفته در شهرستان میبد اما هنوز جایگاه و منزلت شهرستان میبد در حوزه شهرداری ،مبلمان شهری و شهرسازی به شکل مطلوب و مناسب و به  دلخواه شهروندان نیست که این امر باید مورد توجه شهرداری قرار گیرد و با تلاش مضاعف  توقع شهروندان برآورده سازد.

 آیت الله اعرافی در ادامه تصریح کرد: مهندس نقوی کارهای موثری در حوزه شهرسازی انجام داده است  و با وجود طرح‌های جدیدی که در دستور کار این اداره قرار دارد  امیدواریم سال  98شاهد  شهری سالم ، قوی ، زیبا و رو به پیشرفت باشیم.

امام جمعه شهرستان میبد بیان کرد :مردم شهرداری را از خودشان بدانند و این امر مهم را مورد توجه قرار دهند که بدون همکاری مردم ، شهرداری نمی تواند به توفیقات بالایی دست پیدا کند و ادارات دیگر شهرستان با تعامل و همکاری با شهرداری بنیه مالی شهرداری را تقویت کنند.

وی نیز از شهرداری خواست تا با مردم و دیگر ادارات و نهادها، تعامل و همکاری برقرار کند و ضمن توجه به صنعت و اشتغال شهرستان، از صنایع و کارخانجات خواستار شد که با همکاری با تمام دستگاه‌های دولتی و شهرداری در پیشرفت و آبادانی شهر میبد تلاش کنند.

 امام جمعه شهرستان میبد از اصحاب رسانه تقاضا کرد تا با اطلاع رسانی درست، کامل و جامع و با وساطت بین مردم و مسئولین در پیشرفت شهر سهیم باشند.

 توجه به حوزه میراث فرهنگی و گردشگری، بهره‌گیری از فضای نوین برای تصحیح و تسهیل در کارها و راه اندازی سامانه شهر الکترونیک از دیگر مواردی بود که آیت الله اعرافی در بازدید از شهرداری شهرستان میبد به آن اشاره کرد.

همچنین در این بازدید شهردار میبد «علیرضا نقوی »به ارائه گزارشی کامل از عملکرد چهار ماهه خود پرداخت و با تشریح و تبیین سامانه سرا برای سهولت حال شهروندان  از  راهنمایی ها و رهنمون های آیت الله اعرافی در امور اداره شهر میبد بهره جست