به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد طرح احیای فضای سبز ضلع شرقی محور میبد – یزد پس از 6 سال آغاز شد.

این طرح حد فاصل جاده مزرعه کلانتر و میدان آیت‌الله خامنه‌ای بدرآباد به طول بیش از 6 کیلومتر را پوشش می‌دهد و عملیات اجرایی آن شامل اصلاح و تکمیل شبکه آبرسانی، ترمیم کانال‌های معیوب و همچنين تأمين منابع آب مورد نياز مي‌باشد.

مهندس منتظری سرپرست شهرداری میبد هدف از اجرای این طرح را زیباسازی ورودی میبد از سمت یزد و افزایش فضای سبز آن بیان کرد و اضافه نمود هرس درختان نیمه‌خشک و قطع درختان خشک شده در طول مسیر، جمع‌آوری علف‌های هرز جهت تسهیل در آبرسانی و آماده‌سازی طرح کاشت نهال در منطقه‌ای به وسعتی بیش از 76 هکتار از جمله برنامه‌های در حال پیگیری این شهرداری است.

 وی عنوان داشت تاکنون 400 اصله درخت خشک شده قطع و جمع‌آوری شده است و انتظار می‌رود تا نیمه دوم آبان‌ماه عملیات اجرایی در این محدوده به پایان برسد. ضمن اينكه در نظر است ترميم كامل شبكه انتقال و آبرساني از چاه اختصاصي شهرداري در مجاورت كارخانه كاشي نازسرام به طول 4 كيلومتر با استفاده از لوله‌های پلی‌اتیلن به قطر 160 میلی‌متر صورت بگيرد. اين امر باعث تسهيل در انتقال آب و افزايش در آبدهي خواهد شد که هزینه آن بالغ بر 200 میلیون تومان برآورد شده است.