به گزارش روابط عمومی شهرداری شهر جهانی زیلو، مهندس نقوی با حضور در مرکز صدا و سیمای استان با دکتر پهلوانیان مدیرکل صدا سیما دیدار کرد.

گفتنی است در این دیدار صمیمی، مهندس نقوی شهردار میبد عنوان کرد: میبد یکی از شهرستان هایی با ظرفیت بالای مذهبی، فرهنگی و صنعتی است. این شهرستان دارای شخصیتهای گرانقدر دینی، علمی، ادبی، دانشگاهی بوده که به غنای این شهر افزوده است. هنر سرامیک، سفال و زیلوی میبد که جهانی شده و آثار تاریخی این شهر مانند نارین قلعه بی نظیراست.

نقوی در این دیدار اعلام کرد با حمایت فرماندار، نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی و پیگیری های شهرداری در صدد انعقاد عقد خواهرخواندگی میبد با یکی از شهرهای همسان در دو کشور ایتالیا و اسپانیا هستیم که پس از طی تشریفات اداری و اخذ مجوزهای لازم از وزارت کشور و وزارت خارجه جزئیات آن رسانه ای می شود. این شهرها دارای معماری تاریخی و صنعت مشابه با میبد هستند.

شهردار میبد با اشاره به جهانی شدن شهر میبد و ابراز خوشحالی از اینکه در استان یزد دو شهر دارای شاخص های جهانی شدن هستند و این افتخاری برای همه ی ماست خواستار همکاری و مساعدت صدا و سیمای مرکز یزد در انعکاس اخبار و ظرفیت های ویژه این شهرستان خصوصاً در عرصه ی فرهنگ، تاریخ و صنعت شد.

دکتر پهلوانيان مدير کل صدا و سيماي يزد، ضمن تبریک انتصاب شایسته مهندس نقوی به عنوان شهردار میبد، عنوان کرد: مستند "دیار یزدان" برای تمام شهرستان های استان ضبط برنامه داشته و در شبکه مستند، Ifime پخش می شود.

دکتر پهلوانیان از شهرستان میبد بعنوان یکی از شهرستان های مغفول مانده با ظرفیت های بالا در عرصه های مختلف یادکرد و افزود: این شهرستان نه تنها در زمینه های صنعت، گردشگری و بافت تاریخی بلکه دارای امام جمعه گرانقدر و فرماندار پرتلاش، مسئولین دلسوزی و مردم خوب و نجیبی دارد.

در انتهای این دیدار دکتر پهلوانیان براي همکاري گسترده تر در زمينه انعکاس رویدادها و پتانسیل های میبد اعلام آمادگي کرد