به گزارش روابط عمومی شهرداری شهر جهانی زیلو؛ مراسم ساعت زمین با حضور مهندس نقوی شهردار میبد، اعضای شورای اسلامی شهر و جمع کثیری از مردم میبد، گردشگران و مسافران نوروزی در محل کهندژ نارین قلعه میبد برگزار گردید.  

طی اجرای ویژه برنامه مثبت 60 همزمان با سراسر دنیا و در آخرین  شنبه ماه میلادی مارس که «ساعت زمین» نامگذاری شده است بنای تاریخی کهندژ نارین قلعه میبد به احترام زمین خاموش شد.

شهردار میبد در این مراسم با گرامیداشت  قربانیان سیل اخیر در استان فارس و غرب کشور گفت : حال زمین خوب نیست، در اتفاق هایی که در طبیعت روی می دهد مقصر ما هستیم که بی محابا بر طبیعت تاختیم.

علیرضا نقوی ازطرف شهرداران گذشته از مردم به خاطر بسته شدن مسیر رودخانه ها در میبد عذرخواهی کرد و افزود : شما مردم باید چشم و گوش ما در مجموعه شهرداری باشید و ما را یاری کنید و چشم بر تخلف های شهری نبندید.

وی افزود : طرح ساعت زمین به عنوان یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت هر ساله اجرا می‌شود. خانواده‌ها و کسب و کارها با خاموش کردن چراغ‌ها و سایر دستگاه‌های الکتریکی غیرضروری خود به مدت یک ساعت آن را یادآوری می‌کنند و آرمان نخست این اقدام این است که آگاهی درباره تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان ابقا شود.

شهردار میبد تصریح کرد : ما باید زمین را به عنوان ارث برای فرزندان خود جای بگذاریم باید بدانیم که برای تولید هرکیلو وات ساعت برق از 1700 کیلو وات ساعتی که هر فرد از ما در طول سال مصرف می کند 60 لیتر آب مصرف می شود.

نقوی افزود : امشب نارین قلعه میبد خاموش شد تا به سراسر دنیا بگوییم ما هم در حفظ زمین با شما همراه هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر نیز در این مراسم از شهردار میبد و همکارانشان در برگزاری این برنامه تشکر کرد و افزود : مشارکت آحاد مردم می طلبد که در حفظ محیط زیست خود با رعایت مسائل بهداشت محیط تلاش کنیم .

حسینعلی فلاح ادامه داد : وقتی می توانیم بهداشت محیط زیست خود را رعایت کنیم  که به حقوق هم تجاوز نکنیم و دست اندازی بی رویه به طبیعت نداشته باشیم.

گفتنی است ورزش پیرامی، موسیقی سنتی، مرشد خوانی از دیگر برنامه های این مراسم بود.