به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، ظهر 5 شنبه جلسه کارگروه پیشگیری از تصادفات در دفتر شهردار برگزار گردید.

جعفری دادستان شهرستان بعنوان رئیس این کارگروه عنوان کرد: با توجه به اینکه آموزش فرهنگ ترافیک سهم عمده ای در کاهش حوادث رانندگی دارد، بایستی آموزش و فرهنگ سازی در تمامی سطوح جامعه انجام شود.

وی در ادامه افزود: آموزش و اطلاع رسانی می تواند از طرق مختلف مانند استفاده از فضای مجازی، نصب بنرهای هشدار دهنده، فعال شدن مطبوعات در زمینه ارتقای فرهنگ ترافیک، آموزش کودکان در مدارس، استفاده از تریبون نماز جمعه در زمینه ارتقای فرهنگ ترافیک شهروندان و ... صورت گیرد.

دادستان شهرستان با ابراز نارضایتی از عدم نظارت کافی بر نحوه عملکرد آموزشگاه های رانندگی عنوان کرد: پلیس راهور بایستی با جدیت بیشتر بر نحوه کار آموزشگاه نظارت داشته باشد و در صورت کم توجهی به آموزش اصول، قوانین و فرهنگ ترافیک با آنها برخورد شود.

در ادامه این جلسه اجرای برخی از اقداماتی مانند برخورد با سدمعبر توسط شهرداری و نیروی انتظامی، تامین روشنایی معابر توسط شهرداری و اداره برق، توزیع بسته های آموزشی فرهنگ ترافیک در نمازجمعه توسط نیروی انتظامی، تامین پارکینگ در معابر اصلی سطح شهر، توزیع بسته های آموزشی در مدارس توسط آموزش و پرورش و ...با هدف کاهش حوادث رانندگی در دستور کار قرار گرفت.

گفتنی است این کارگروه با حضور اسدزاده شهردار میبد، جعفری دادستان شهرستان، سرهنگ موسوی فرماندهی نیروی انتظامی، سرهنگ دهقانی رئیس پلیس راهور شهرستان، موحدی فرد رئیس آموزش و پرورش، شیخ علی آقایی رئیس شورای اسلامی شهر میبد، محسن فلاح دبیر شورای ترافیک شهرستان و جمعی از خبرنگاران برگزار شد.