به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد: شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر به منظور پیگیری برخی از موضوعات مربوط به مسائل عمرانی میبد با محمد جواد ابوالحسینی معاون هماهنگي امور عمراني استانداري يزد دیدار کردند.
در ابتدا این دیدار شهردار میبد ضمن ارائه اطلاعاتی در خصوص این شهر گفت: شهرستان میبد دارای 3 هزار و 200 هکتار محدوده شهری می باشد که از این بین 850 هکتار بافت ارزشمند تاریخی و قریب 600 هکتار باغات هم پیوند بوده که 17 محله را به هم وصل کرده است.
مجید بهارستانی همچنین برخی از مناطق تاریخی میبد را معرفی و افزود: میبد دارای جاذبه های تاریخی و توریستی زیادی می باشد که نارین قلعه با قدمت 7 هزار سال قدیمی ترین بنای تاریخی میبد به شمار می رود؛ این بنای تاریخی تنها برای میبد نیست و با قدمت طولانی که دارد یک بنای تاریخی جهانی محسوب می شود.
وی در ادامه به ارائه گزارشی از پروژه های عمرانی شهرستان میبد پرداخت.
سپس جواد فیاضی رئیس شورای اسلامی شهر میبد نیز توضیحاتی در خصوص بافت تاریخی و مرمت هایی که نیاز دارد ارائه کرد و گفت: در سنوات گذشته واگذاری زمین های معوض اطراف نارین قلعه به تصویب رسید که تاکنون اجرایی نشده است؛ امیدواریم با همکاری معاونت عمرانی استانداری یزد این مصوبه پیگیری شود تا بتوانیم از این زمین ها استفاده و بهره کافی را ببریم.
وی تشکیل جلسات بازآفرینی را در شهر میبد ضروری دانست و اظهار داشت: دو محله بافت محمودآباد و فیروزآباد که جزو مصوبات شورای پنجم بوده متاسفانه هنوز در طرح اهداف و بازآفرینی قرار نگرفته که نیاز به پیگیری ویژه دارد؛ در صدد هستیم در قالب این جلسات تعداد محلات و مناطق بازآفرینی را افزایش دهیم که بایستی وزارت راه وشهرسازی آن را تائید کند.
اعضای شورای اسلامی شهر میبد در ادامه خواستار معرفی نماینده استانداری در کمیسیون ماده 100 شهر میبد جهت تسریع در پاسخگویی به مردم شدند
در این نشست شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر برخی دیگر از موارد و مشکلات عمرانی میبد را با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد در میان گذاشتند.