به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد مجید بهارستانی افزود: این مکان محل تردد و رفت و آمد مردم به محله های بیده ، ده آباد ، باغشهر ، حسن آباد و بفروییه است و به مدت 40 سال بود که این مکان به صورت گلوگاه 3 و نیم متر مربع موجب ایجاد ترافیک  زیاد و ناراحتی مردم می‌شد.
وی با قدردانی از خانواده های خیر و نیک اندیش  کلانتر و علیخانی که  با همراهی کردن با شهرداری زمینه انجام این کار خیر فراهم آوردند، اظهار کرد: پس ازامضای توافقنامه بسیار ساده  عملیات آزادسازی  در مدت کوتاهی انجام گردید و  این مکان آزاد سازی و رفع خطر شد.
شهردار میبد خاطرنشان کرد: از زمان شروع کار ششمین شورای اسلامی شهر در طول 8 ماه گذشته با توجه به دغدغه‌ها و پیگیری های و تاکید آیت الله اعرافی امام جمعه ، نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان برای رفع نقاط حادثه خیز و نیز مصوبات شورای ترافیک  بیش از 10 نقطه حادثه خیز تاکنون آزادسازی شده‌است.
بهارستانی همراهی کردن مردم با سیستم مدیریت شهری در حوزه‌های مختلف از جمله ساختمان سازی ، زیباسازی شهر ، روان سازی ترافیک و ایمن سازی شهر را بسیار موثر در کاهش هزینه عملیات‌های عمرانی به ویژه مرتبط با آزادسازی‌ها عنوان کرد.