شب «هوشنگ مرادی کرمانی» در میبد برگزار شد

مراسمی با عنوان شب «هوشنگ مرادی کرمانی» با حضور تعدادی از مسئولان، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و فرهنگ‌دوستان چهارشنبه شب در سالن آمفی تئاتر شورای اسلامی شهر میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، مراسمی با عنوان شب «هوشنگ مرادی کرمانی» با حضور تعدادی از مسئولان، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و فرهنگ‌دوستان چهارشنبه شب در سالن آمفی تئاتر شورای اسلامی شهر میبد برگزار شد.

شب مرادی کرمانی با حضور«مهدی باقربیگی» بازیگر نقش مجید در سریال تلویزیونی «قصه‌های مجید» همراه با اجرای نمایشی بر اساس یکی از کتاب‌های نویسنده کرمانی به صورت قصه‌گویی توسط قصه‌گویان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره ۲ میبد (کانون ملا سکینه) و با همکاری کتابفروشی حسابی، شهرداری میبد و موسسه فراویز اندیشه برگزار شد.

شهردار میبد در این مراسم گفت: مطالعه داستان‌های هوشنگ مرادی کرمانی ایجاد کننده آرامشی خاص در روح و معرفی‌کننده فرهنگ ایرانی در دنیاست. علیرضا نقوی با ابراز خرسندی از میزبانی نویسنده کرمانی، وی را «شهروند افتخاری میبد» معرفی کرد.

همچنین عضو شورای اسلامی شهر میبد با گرامیداشت پنج آذر روز گرامیداشت «زیلوی میبد» گفت: نشست‌های فرهنگی که از سوی شهرداری برگزار می‌شود شاید مورد گلایه عده ای باشد و به مذاق آنها خوش نیاید و تعریف ۳۰ سال پیش از شهرداری را در ذهن خود داشته‌ باشند. علیرضا آزادمنش تصریح کرد: وظایف شهرداری فراتر از موضوعات عمرانی و خدماتی است، شهر مانند انسانی در حال رشد است که باید از وجوه گوناگون از جمله حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و... مورد توجه قرارگیرد. وی در ادامه به رویکرد شهرداری و شورای اسلامی میبد در حوزه فرهنگی اشاره کرد.

مرادی کرمانی در سال ۱۳۲۳ در روستای «سیرچ» شهداد استان کرمان چشم به جهان گشود. زندگی وی تا کلاس پنجم دبستان در این روستا گذشت، دوران دبیرستان را نیز در کرمان گذارند و در دانشگاه تهران نیز همزمان با تحصیل علم در رشته «هنرهای دراماتیک» دانش‌آموخته ترجمه «زبان انگلیسی» نیز شد. او که زندگی همراه با سختی و تنگدستی را سپری کرده است از سن هشت سالگی به کارهای مختلف پرداخت صاحب آثاری نفیس و ارزشمندی است و تا به حال پژوهش زیادی در ارتباط با آثارش از سوی اعضای علمی دانشگاه‌ها و محققان صورت گرفته‌ و بعضی از این آثار مانند داستان «خمره» تا به حال به ۲۳ زبان زنده دنیا ترجمه شده ‌است. از دیگر آثارش می‌توان به کتاب‌های «بچه های قالی‌باف‌خانه»، «تنور»، «قصه های مجید»، «مربای شیرین»، «مشت بر پوست»، «مهمان مامان» و... اشاره کرد.به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، مراسمی با عنوان شب «هوشنگ مرادی کرمانی» با حضور تعدادی از مسئولان، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و فرهنگ‌دوستان چهارشنبه شب در سالن آمفی تئاتر شورای اسلامی شهر میبد برگزار شد.