۲۰۰ محل شهر میبد میزبان تبلیغات نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه میبد و تفت

مهندس نقوی: آن‌چه مهم است همه‌ی دستگاه‌هاموظفند در ایجاد شور و نشاط و افزایش مشارکت شهروندان در این آزمون ملی تلاش کنند و بر اساس قانون شهرداری نسبت به انجام این مهم وظایفی را بر عهده دارد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، شهردار میبد از اختصاص سازه‌های مخصوص نصب تبلیغات نامزدهای انتخابات در ۲۰۰ نقطه شهر میبد  خبر داد و گفت : آن‌چه مهم است همه‌ی دستگاه‌هاموظفند در ایجاد شور و نشاط و افزایش مشارکت شهروندان در این آزمون ملی تلاش کنند و بر اساس قانون شهرداری نسبت به انجام این مهم وظایفی را بر عهده دارد.

یکی از وظایف که از سوی قانون‌گذار به عهده شهرداری گذارده شده‌است ایجاد فضا و بستر مناسب در سطح شهر جهت تبلیغات انتخاباتی نامزدهاست که در این راستا ظرفیت‌های موجود و محل‌های مجاز آمده و در اختیار تمام نامزدها به طور یکسان قرار می‌گیرند.

علیرضا نقوی در ادامه افزود: گرچه امروزه با گسترش ارتباطات دیجیتال و روش‌های نوین، کم هزینه در تبلیغات که می‌توان در حفظ محیط زیست و محیط شهری نیز حامی نیروهای خدمات شهری بود، اما تجربه نشان داده که اولویت هواداران اکثر نامزدها پوستر چسبانی، دیوارنویسی و رفتارهای این‌چنینی است.

انتظار داریم که در آستانه عید نوروز و حضور گردشگران در این شهر تاریخی هواداران محترم در فعالیت‌های انتخاباتی از رفتارهای ناهنجار و به هم ریختن منظر و سیمای شهری میبد خودداری کنند که در غیر این‌صورت جدای از هزینه‌ی زیادی که به شهروندان میبد تحمیل می‌شود توان و انرژی زیادی از شهرداری صرف پاک‌سازی فضای شهری می‌شود.

شهردار میبد تصریح کرد: همان‌طور که به صراحت در قانون آمده استفاده از امکانات مجموعه مدیریت شهری در جهت لَه یا علیه هر نامزد و همچنین تبلیغات در ساعات اداری برای پرسنل شهرداری ممنوع خواهد بود‌.

همچنین اجاره بیلبورد و سازه‌های تبلیغاتی به نامزدها ممنوع و صرفاً ۲۰۰ نقطه‌ی فضای موقت در اختیار نامزدهای محترم و هوادارانشان خواهد بود.