به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، علیرضا نقوی شهردار میبد ضمن تشکر از صبر و بردباری شهروندان از پیشرفت 70 درصدی فاز اول مجموعه فرهنگی گردشگری بام میبد خبر داد.

نقوی افزود: ایجاد پارک و فضای سبز تاثیر مستقیم بر تعاملات روحی روانی و زندگی روزمره داشته و تمامی این آثار بر کیفیت زندگی مردم که اجزای کلیدی توسعه و نشاط و پویایی اجتماعی هستند نقش دارد .

شهردار میبد از ایجاد 5 پردیس در این پروژه خبر داد و عنوان کرد: این پروژه 6 فاز شامل پردیس ورزشی و تفریحی که با هدف ایجاد تقویت روحیه شادی و نشاط برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان در فضاهای مناسب و استاندارد در نظر گرفته شده است، پردیس موزه و میراث فرهنگی با محوریت معرفی تاریخی هنر، فرهنگ و آداب و رسوم شهر میبد به گردشگران اجرا می شود، پردیس فرهنگ و هنر در راستای تقویت حس مکان و تاکید بر هویت فرهنگی و بومی سعی در تامین فضاهای مورد نیاز فرهنگی دارند، پردیس طبیعت و سلامت(باغ سلامت بانوان) نمونه کوچک شده از اکوسیستم های طبیعی کویر با آب همراه می باشد و در نهایت پردیس خورگشت( کمپ و پیک نیک) فضایی برای تفریح یک روزه شهروندان و گردشگران از اقصی نقاط کشور می گردد.

نقوی در ادامه افزود: یکی از اهداف شهرداری توسعه فضاهای فرهنگی، هنری و تفریحی در شهر می باشد به همین منظور و با توجه به استقبال شهروندان از برنامه های اجرا شده در فضاهای باز و نوع اقلیم آب و هوایی میبد و عدم وجود آمفی تئاتر روباز در شهرستان، احداث آمفی تئاتر وسینمای روباز با ظرفیت 800 نفر در قسمت پردیس تفریحی ورزشی در دستور کار قرار گرفت.

وی اظهار داشت: در حال حاضر 70 درصد از پردیس تفریحی- ورزشی با هزینه ای بالغ بر بیست و هشت میلیارد ریال شامل احداث آمفی تئاتر وسینمای روباز، ساماندهی و کف سازی محوطه داخلی، ایجاد زمین بازی ها بدمینتون، تنیس، والیبال، فوتبال چمن مصنوعی و مناسب سازی فضای بازی کودکان، ایجاد مسیر دوچرخه سواری، ایجاد مسیر پیاده روی و ... در حال اجرا می باشد.