به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، علیرضا نقوی در جریان بازدید از پروژه ارگ شهرداری میبد درخصوص روند پیشرفت آن گفت: طی جدول زمانبندی بالغ بر 12000 متر مکعب خاکبرداری انجام شده است.
وی در تشریح احداث این پروژه عنوان کرد: این پروژه در زمینی به مساحت هشت هزار متر مربع و زیربنای هفت هزار و ۳۰۰ متر مربع و در چهار طبقه می باشد که فاز اول آن شامل گودبرداری و اجرای اسکلت بتنی ساختمان 4 طبقه با اعتباری بالغ بر ۹۳ میلیارد ریال در حال انجام می باشد.
 
شهردار میبد ضمن بیان ضرورت طراحی ارگ شهرداری میبد متناسب با اقلیم این شهر از نظر آب و هوایی و جغرافیایی و تاریخی و نیز توجه به نیازهای فضای کاربری کارشناسان و ارباب رجوع عنوان کرد: طراحی و اجرای این پروژه با استفاده از فناوری روز دنیا و با الهام از معماری اصیل ایرانی، باغ ایرانی انجام شده است به گونه‌ای فضای ورودی طراحی شده که شهروندان خارج از وقت اداری می‌توانند از فضای سبز داخل محوطه استفاده کنند.
 
نقوی در خصوص فضاها و مساحت ارگ شهرداری افزود: در طراحی ارگ بخش‌های مختلف و امکانات خوبی از جمله سالن اجتماعات با ظرفیت ۲۰۰ نفر، اجرای طرح بام سبز و افق دید برای حداقل ۲۰ تا ۳۰ سال آینده که افزایش جمعیت و ارتقای درجه شهرداری را خواهیم داشت، دیده شده تا در آینده این ساختمان جوابگوی نیازهای شهر باشد.