نقوي شهردار منتخب ميبد:

نوروز سيما و منظر شهريمان بايد تغيير اساسي كند/ ستاد خدمات سفر و گردشگری شهر میبد برای استقبال از نوروز و مسافران در شهرداری تشکیل می‌شود

علیرضا نقوي شهردار منتخب ميبد شب گذشته با حضور در كميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر ميبد با اعضا و حاضران در جلسه به بحث و تبادل نظر پرداخت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، علیرضا نقوي شهردار منتخب ميبد شب گذشته با حضور در كميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر ميبد با اعضا و حاضران در جلسه به بحث و تبادل نظر پرداخت.
وي با بيان اينكه منابع شهرداري محدود است و انتظارات زیادی از مجموعه شهرداري وجود دارد افزود:‌ اهداف و برنامه ها شهري بايد اولويت بندي شود.
شهردار منتخب ميبد با بيان اينكه چندماهي تا پايان سال و سفرهاي نوروزي باقي نمانده است گفت: ستاد نوروزي در دو بخش شهری و شهرستاني تشكيل مي شود. كه ستاد شهرستانی به ریاست فرماندار محترم اداره مي شود و ستاد شهري به همت پرسنل شهرداری تشكيل مي گردد و باتوجه به اينكه ميبد شهر جهاني زيلو است باید شعار مناسبی را انتخاب كنيم تا به عنوان برند جهاني مطرح شود. البته باید دقت کنیم که از دیگر هنرها و صنایع دستی و آثار تاریخی این کهن دیار غافل نشویم.
نقوي شهردار منتخب ميبد با اشاره به اينكه در رابطه با ستاد خدمات سفر و گردشگری به زودي كميته‌هايي را در شهرداري تشكيل مي دهيم خاطرنشان ساخت: كميته‌های اطلاع‌رسانی، فرهنگی، خدمات و پشتیبانی، انتظامی، حمل و نقل و ترافیک، زیباسازی و فضای شهری، ایمنی و حوادث و... براي ارائه خدمات بهتر به مسافران نوروزي تشكيل و شرح وظايف هركدام از كميته ها مشخص مي شود.
وي با بيان اينكه مسافراني كه در ميبد اسكان مي يابند بايد سفر خوش و خاطره انگيزي برايشان رقم بخورد افزود: برنامه هاي مختلف تفريحي و گردشگري در ايام عيد بايد هم براي همشهريان و هم مسافران نوروزي تدارك ديده شود.
نقوي با بيان اينكه يكي از برنامه‌هایی كه بايد به آن پرداخته و اجرايي كرد پروژه شهر گردشگر است تصريح كرد: در شهر گردشگر ماموریت‌ها و مسئولیت‌هایی به عهده نهادها و شهروندان است.اقدامات اجرایی در مدیریت گردشگری شهری اعم از شناسایی و طبقه‌بندی منابع عرضه در شهر، حوزه‌های پیرامونی، آموزش نیروی انسانی برای ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای، آموزش شهروندان برای پذیرش گردشگران، معرفی محصولات بومی، اجرای برنامه‌های فرهنگی، تامین امنیت گردشگران، تورهای شهری و حومه‌ای، ایجاد زیرساخت‌ها و افزایش سهم مردم  محلی در ارائه خدمات برخی از شاخص‌های مدنظر است.
شهردار منتخب ميبد عنوان کرد: گروهی از مخاطب ما گردشگراني هستند كه اولين بار به ميبد مي آيند. ما بايد تا آینده‌ای نه چندان دور اقداماتي كه انجام مي دهيم، باعث شويم كه ميبد يك مسير گذري نباشد، بلكه به مقصد اصلی گردشگري تبديل شود و مسافران در ميبد اقامت چند روزه‌ای داشته باشند.
نقوي از برگزاري برنامه هاي گوناگون فرهنگي در ايام عيد براي مسافران و همشهريان خبر داد و تاكيد كرد: امسال سيما و منظر شهريمان بايد تغيير اساسي كند و حضور نوروز و بهار در میبد ملموس باشد.
وي همچنين با بيان اينكه براي لحظه سال تحويل نيز شهرداري بايد وي‍ژه برنامه هايي را داشته باشد گفت: ميبد يك شهر مذهبي تاریخی است و باید به حساسیت‌ها و رعایت شرع و عُرف توجه ویژه‌ای داشته باشیم.
وی همچنين با بيان اينكه امسال فجر فاطمي را در پيش رو داريم افزود: باید تبلیغات شهری در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایام دهه فاطمیه(س) نیز مدنظر قرار گیرد.
نقوي در اين جلسه با اشاره به اينكه در بحث فرهنگي كارهاي مختلفي را بايد در سطح شهر انجام دهيم تا بتوانيم بر بسياري از معضلات شهري غلبه كنيم افزود: در حوزه آموزش فرهنگ شهروندی که در حقیقت آموزه‌های اسلامی ایرانی در حقوق شهروندان نسبت به یکدیگر و شهرشان است، در سال آینده توجه ویژه‌ای خواهیم داشت.
نقوی در پايان تاكيد كرد: بنده جلسات مختلفي را با اصحاب رسانه خواهم داشت و از فرصت رسانه ايي شهرستان در جهت انعکاس اخبار و برنامه‌ها استفاده خواهیم کرد چرا که معتقدیم خبرنگار چشمان بیدار و منتقدان منصفی جهت اصلاح و حل مشکلات هستند