به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، نشست هم اندیشی شهرداران استان یزد با دکتر جمالی نژاد رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به میزبانی شهرداری و شورای اسلامی شهر میبد در هتل کریاس پالاس میبد برگزار شد.

نقوی شهردار میبد ضمن خیرمقدم به میهمانان و حاضرین در این نشست، از حمایت‌های ویژه‌ی دکتر جمالی‌نژاد در تغییر دید و رویکرد دولت‌مردان به شهرداری‌ها تقدیر و تشکر نمود و بیان داشت: تقدیر و تشکر ریاست جمهوری در ایام کرونا، حوادث طبیعی سیل و زلزله و... از شهرداران و مطرح شدن مسایل و مشکلات خانواده شهرداری‌ها در هیات وزیران نشان از تحولات ایجاد شده در دولت دارد.
وی در ادامه از  صدور پروانه ضدجعل اولین بار در استان اشاره کرد و افزود: پروانه ضدجعل نخستین بار در سطح استان و در شهرداری میبد طراحی شد و ویژگی های خاصی در این سند تعبیه شده است. همچنین بر اساس نیازی که در زمینه یکپارچگی شهرسازی در شهرداری میبد احساس می شد؛ از سال ۹۷ سامانه هوشمند شهرسازی پیگیری و از اوایل سال ۹۸ این سامانه آغاز به کار کرد که درسطح استان پیشتاز است.
شهردار میبد در ادامه با اشاره به لایحه‌ی درآمد پایدار و یکسان شدن سهم دولت و شهرداری‌ها در مالیات بر ارزش افزوده اشاره نمود و خواهان تسریع در رفع اشکالات وارده از سوی شورای محترم نگهبان در مجلس با پیگیری‌های دکتر میرمحمدی و سایر نمایندگان استان در خصوص لایحه درآمد پایدار شهردای ها در صحن مجلس شورای اسلامی شد.
وی در ادامه به ناپایداری قیمت‌ها و ایجاد مشکلات عدیده در بحث اجرای پروژه‌های عمرانی اشاره کرد و افزود: آئین‌نامه شهرداری‌ها مربوط به سال 47 است و با توجه نوسان قیمت‌ها، تقاضای اصلاح حدنصاب‌ها به استناد مصوبه‌ی سال۱۳۸۸ مجلس شورای اسلامی شد.
شهردار میبد در ادامه گفت: از سال 91 تاکنون مجوز بکار گیری نیرو در شهرداری‌های استان یزد نداشته‌ایم درحالی که طی سال ۹۷ تاکنون ۲۴ نفر از کارکنان شهرداری میبد فقط بازنشسته شده و خواستار صدور مجوز به کارگیری نیرو هستیم.
نقوی به مطالبات شهرداری‌ها از ادارات دولتی اشاره کرد و افزود: شهرداری‌ها از ادارات دولتی مطالباتی دارند که با پرداخت این مطالبات، شهرداری‌ها می توانند در راستای خدمت رسانی به مردم و اجرای پروژه‌های عمرانی عملکرد بهتری داشته باشند.
وی افزود: با توجه به اینکه سهم ارزش افزوده شفافیت لازم را ندارد و شهرداری ها با این چالش مواجه هستند همکاری بیشتر سازمان مالیاتی را خواستاریم.