به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، روز گذشته نشست خبری شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر میبد با اصحاب رسانه برگزار شد.

در این نشست فلاح رئیس شورای اسلامی شهر میبد ضمن اشاره به عملکرد شورا، درخصوص اهداف مدنظر شهرداری و شورا گفت: با توجه به این که اجرای عملیات عمرانی در تمامی مناطق شهر صورت گرفته ولی نگاه خاصی به مناطق کمتر توسعه یافته داشته ایم.

وی در خصوص پرداخت عوارض ادارات گفت: تمام ادارات همانند سایر مردم ملزم به پرداخت عوارض هستند و هیچ ارگانی از این قاعده مستثنی نیست و عوارض تمام ادارات مشخص و محرز گردیده که در حال پرداخت آن هستند.

در ادامه جلسه نقوی شهردار میبد ضمن خیرمقدم به اصحاب رسانه ها و جراید، آنان را رکن اصلی جامعه مدنی دانست و عنوان کرد: سعی کردیم اقدامات صورت گرفته بصورت کیفی و میزان رضایت شهروندان سنجیده شود و در این راستا تمام مسئولین ادارات نیز باید هم جهت با شهرداری اقدام نمایند تا به کیفیت زندگی شهروندان خدشه ای وارد نشود.

نقوی در ادامه به گزیده عملکرد شهرداری اشاره کرد و افزود: بالغ بر 350 هزار متر مربع بهسازی و آسفالت معابر، 17 کیلومتر طولی جدولگذاری، آغاز عملیات عمرانی ارگ شهرداری میبد به زیربنای 7300 متر مربع و اقدامات لازم جهت خرید کارخانه آسفالت 120تنی که با هدف خدمت رسانی شایسته تر به شهروندان صورت گرفته است.

وی در خصوص نحوه واگذاری پروژه ها به پیمانکاران گفت: تمامی مناقصه ها و استعلامات طبق قوانین صورت می گیرد و در روزنامه ملی و محلی و پایگاه های خبری منتشر می شود.

نقوی گریزی به سامانه شهرسازی و صدور پروانه زد و عنوان کرد: با راه اندازی سامانه شهرسازی(Esup) شهروندان می توانند با مراجعه به سامانه شهرسازی روند کار خود را دنبال نمایند و نیازی به مراجعه حضوری به شهرداری نیست و همچنین به عنوان اولین شهرداری استان اقدام به صدور پروانه تک برگ ضد جعل نمودیم که در این راستا کار مهمی صورت گرفته است.

ملانوری از پایگاه خبری رستاق از وضعیت پل معلم سئوال کرد که نقوی در پاسخ به سئوال این رسانه گفت: طرح ورودی هنوز به تصویب شورای ترافیک نرسیده است.

نقوی در پاسخ به سئوال مدیرمسئول پایگاه خبری میبد خبر در خصوص عدم توجه به محلات بیده، خانقاه و مهرجرد گفت: از جمله فعالیت های انجام شده در دوره شورای پنجم پیاده روسازی محله بیده، آسفالت معابر فجر بیده بوده در حال حاضر قراردادی به مبلغ یک میلیارد تومان جهت آسفالت معابر محله مهرجرد و بشنیغان منعقد شده که به زودی آغاز خواهد شد.

شهردار میبد در پاسخ به سئوال مدیرمسئول پایگاه خبری بام میبد در مورد رفع سدمعبر گفت: اجرای طرح رفع سدمعبر از ابتدای مهرماه با اطلاع رسانی به صنف کاشی فروشی ها، مصالح ساختمان و صنعت آلومنیوم سازان در دستور کار قرار دارد.

 در ادامه جلسه سایر خبرنگاران به طرح سئوالات خود پرداختند که شهردار و اعضای شورای شهر به تفضیل هر کدام را پاسخ گفتند.