به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، روز گذشته با حضور طالبی استاندار، میرمحمدی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، فلاح فرماندارمیبد، نقوی شهردار میبد و سایر مسئولین شهرستانی عملیات عمرانی ارگ شهرداری میبد آغاز شد.

استاندار یزد ضمن صنعتی خواندن شهر میبد افزود: میبد گذشته از آن که یک شهر صنعتی است ظرفیت‌ها و داشته‌ها و باورهای فرهنگی و علمی زیادی هم دارد، در اجرای همه برنامه‌ها و پروژه‌های به ویژه اقتصادی مورد توجه قرار گرفته ‌است و امروزه شاهد دیدن همه رویکردهای فرهنگی، علمی و نرم افزاری و عمرانی و اقتصادی در کنار هم در میبد هستیم.

محمد علی طالبی ضمن ابزار خرسندی از اجرای پروژه‌های عمرانی شهرداری و شورای اسلامی شهر با رویکرد فرهنگی عنوان کرد:پیوست فرهنگی را باید همچنان در اجرای همه برنامه‌ها برای کمک به تقویت باورهای فرهنگی و اعتلای شهر مورد توجه قرار دهیم.

وی در ادامه اظهار کرد: در طول یک سال و نیم گذشته تلاش‌های ارزنده‌ای را در این شهرستان شاهد بودیم و انشاءالله بر اساس روال حاکم و با توجه انسجام و همراهی همه مسوولان  شرایط بهتری برای خدمت‌ به مردم فراهم شود.

شهردار میبد با شاره به پیگیری‌های انجام شده در گذشته و حال حاضر برای احداث ساختمان شهرداری گفت: طراحی متناسب با اقلیم این شهر از نظر آب و هوا، جغرافیا و بحث تاریخی این شهر از اولویت های ما در طراحی ارگ شهرداری بوده و همجنین توجه به فضای کاربری کارشناسان و ارباب رجوع برای ما اهمیت بالایی داشته است.

نقوی افزود: طراحی و اجرای این پروژه با استفاده از فناوری روز دنیا و با الهام از معماری اصیل ایرانی و باغ ایرانی انجام شده است به گونه‌ای که شهروندان خارج از وقت اداری می‌توانند از فضای سبز داخل محوطه استفاده کنند.

وی در خصوص فضاها و مساحت ارگ شهرداری افزود: در طراحی ارگ بخش‌های مختلف و امکانات خوبی از جمله سالن اجتماعات با ظرفیت ۲۰۰ نفر، اجرای طرح بام سبز و افق دید برای حداقل ۲۰ تا ۳۰ سال آینده که افزایش جمعیت و ارتقای درجه شهرداری را خواهیم داشت، دیده شده تا در آینده این ساختمان جوابگوی نیازهای شهر باشد.

شهردار میبد در رابطه با انتخاب پیمانکار و مدت زمان اجرای پروژه گفت: مراحل انتخاب پیمانکار و مناقصه که همراه با ارزیابی بوده با حضور نمایندگان دفتر فنی استانداری، نمایندگان شورای اسلامی شهر، مهندسان عمران و کارشناسان شهرداری انجام شده و ان‌شالله طی ۸ ماه عملیات سازه و اسکلت بتنی آن به انجام خواهد رسید.

باتوجه به اینکه عملیات عمرانی هر پروژه شهرداری با نام یکی از شهدای میبد آغاز می گردد این پروژه به نام شهید جاویدالاثر، شهید هاشمیان نام گذاری شد و در این مراسم با اهدای یک جلد کلام الله مجید از پدر این شهید قدردانی گردید.

لازم به ذکر است ارگ شهرداری میبد در زمینی به مساحت هشت هزار متر مربع و زیربنای هفت هزار و ۳۰۰ متر مربع و در چهار طبقه، بطوریکه اجرای سازه و اسکلت بتی با اعتباری بالغ بر۹۳ میلیارد ریال اجرا می‌شود.