دیدار شهردار میبد با مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یزد

شهرداری برای آسفالت شهرک های که به منطقه شهری میبد اضافه شده است نیازمند بودجه چهل میلیارد تومانی است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، محمود اسد زاده شهردار میبد، برخی از اعضای شورای شهر و حسین فلاح فرماندار با علیرضا قربانی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان دیدار و گفتگو کردند.
در این نشست اسد زاده شهردار میبد با بیان اینکه شش ماهی است که برخی از شهرک ها در سطح شهرستان میبد براساس تغییراتی که در تقسیمات میبد روی داده، به منطقه شهری میبد اضافه شده است گفت: مردم این مناطق از شهرداری خواستار ارائه خدمات هستند. و از دیگر جهت این مناطق چون از قسمت روستایی خارج شده و به منطقه شهری متصل شده اند املاک و زمین هایی که در آن وجود دارد، دارای ارزش افزوده بیشتری شده، که در این زمینه هیچ گونه هزینه ای صاحبان این مناطق به مجموعه شهرداری میبد پرداخت ننموده اند.
وی اضافه نمود: در سال های گذشته به علت عدم نظارت کافی، شهر بی رویه توسعه پیدا کرده است. ما برای اینکه آسفالت شهرک های که به منطقه شهری میبد اضافه شده اند را انجام دهیم به 40 میلیارد تومان بودجه نیازمند هستیم.
شهردار میبد با اشاره به اینکه شهرک ها مشکلاتی از جمله عدم آسفالت معابر، نداشتن سنگ جدول، کمبود فضای سبز و فضای آموزشی و ... را دارند گفت: شهرداری میبد با توجه به بودجه محدودی که دارد نیازمند همکاری همه دستگاه های اجرایی است تا بتواند به تمامی نقاط شهرستان خدمات درخور مردم شهرستان انجام دهد.
حسینعلی فلاح از اعضای شورای شهر میبد در این نشست ضمن تشکر از دکتر قربانی به علت وقتی که در اختیار مجموعه شهرداری میبد گذاشتند گفت: اکثر شهرک هایی که در شهرستان میبد ساخته شده است زیرساخت های لازم را ندارند. حدود 3هزار واحد در سطح شهرستان توسط دستگاه های دولتی ساخت شده اند که حق و حقوق خود را به شهرداری پرداخت نکرده اند و مردم این مناطق نیز به حق خواستار ارائه خدمات از جانب شهرداری هستند.
وی با بیان اینکه نمی توان از مناطقی که به شهرداری پول پرداخت می کنند گذشت و درآمدهای حاصل از آن مناطق را در مکان هایی که هیچ گونه پرداختی ندارند خرج کرد گفت: همان طور که بنیاد در سال های گذشته با مجموعه شهرستان میبد تعامل خوبی را داشته، این روند در سال جدید ادامه دار باشد.
دکتر قربانی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نیز در این جلسه گفت: بنیاد فقط در بخش روستایی فعالیت می کند و وارد حریم شهری نمی شود. مبالغی که بنیاد از واگذاری زمین به متقاضیان روستایی و برخی از اقشار کم درآمد جامعه واگذار می کند بسیار ناچیز است.
وی ادامه داد: بنیاد مسکن پروژه های خوبی را در سطح شهرستان میبد انجام داده و به تعهدات خود نیز عمل کرده است.
مدیرکل بنیاد انقلاب اسلامی استان یزد با اشاره به اینکه بیشترین تعامل را با فرمانداری و بخشداری میبد تاکنون داشته ایم گفت: خدمات زیادی را بنیاد در شهرستان میبد ارائه کرده است.
گفتنی است در این جلسه مقرر شد از سال جدید در صورتی که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حریم شهر اقدامات ساخت و ساز را انجام دهد تمامی زیرساخت لازم را نیز خودعملیاتی کند و با شهرداری شهر میبد همکاری و تعامل دوجانبه ای داشته باشند. همچنین مقرر شد تا چند هفته آینده نشستی در شهرستان برای رفع مشکلات برخی از شهرک های میبد برگزار شود.