به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، صبح امروز با حضور مهندس نقوی شهردار میبد، فاطمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولین شهرستان میبد از المان سفالگر واقع در میدان سرامیک سازان رونمایی شد.
 

علیرضا نقوی شهردار میبد در این مراسم گفت:شهرداری و شورای اسلامی شهر میبد با هدف معرفی هنر صنعت سفال در میبد و قدردانی از هنرمندانی که سال‌های سال برای معرفی این هنرصنعت تلاش کردند ساخت این تندیس را در دستور کار خود قرار داد.

نقوی افزود: شهرداری برای این تندیس‌ مجموعا چهار میلیارد ریال هزینه کرده است تا هنرصنعت سفال میبد، بهتر از گذشته در عرصه ملی و جهانی به مسافران و گردشگران معرفی شود.

فاطمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز در مراسم گفت: حرکت خوبی در المان سازی فرهنگی و نماد‌های شهری در میبد آغاز شده است و مطمئنا استفاده از تصاویر هنرمندان و تندیس‌هایی در حوزه صنایع دستی و حوزه‌های فرهنگی اقدام ارزشمندی به شمار می‌آید.

وی این مساله را حمایت آشکار از حوزه صنایع دستی خواند و افزود: وقتی که به محوطه‌های صنایع دستی ورود پیدا می‌کنیم این تندیس‌ها به معرفی ظرفیت‌های میبد در حوزه سفال کمک می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این تندیس‌ها را نماد شهری ماندگار توصیف کرد و اظهار داشت: میبد در سال‌های اخیر در زمینه فعالیت‌های حوزه صنایع دستی تحول خوبی داشته و ۲ سال پیش به عنوان شهرجهانی زیلو شناخته شد.

وی میبد را شهر سفال و سرامیک عنوان کرد و ادامه داد: رونمایی از این تندیس‌ها در میبد ادامه دارد و تندیس بعدی در حوزه هنرصنعت زیلو خواهد بود. امیدواریم نام میبد به عنوان شهر سفال و سرامیک بلند آوازه بماند.