شهردار میبد:

بحران آب در استان یزد جدی است/ دستگاه های دولتی از آب غیرشرب برای آبیاری فضای سبز خود استفاده کنند

شهردار میبد در جلسه ستاد بحران شهرستان افزود: مصرف آب توسط ارگان ها و مردم باید جدی گرفته شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، محمود اسدزاده شهردار میبد در جلسه ستاد بحران شهرستان با بیان اینکه موضوع آب به عنوان محوری ترین موضوع استان مطرح شده است گفت: مصرف آب توسط ارگان ها و مردم باید جدی گرفته شود.
وی ادامه داد: طبق آمار، از میزان ۹۲ میلیون متر مکعب آب مصرفی سال گذشته، ۲۰ میلیون متر مکعب در کولرهای آبی از انتهای خرداد تا پایان شهریورماه مصرف شده است.
وی با اشاره به کمبود ۶۵ درصد بارش در زمستان سال گذشته، بیان داشت: بسیاری از باغات و زمین های مزروعی که قبلا وجودداشته، الان به واحد مسکونی تبدیل شده است که با توجه به این موضوع می توان از استحصال آب از برخی از چاه به نسبت کاهش داد.
اسدزاده با تاکید بر لزوم تبلیغات میدانی و اطلاع رسانی به مردم در مورد صرفه جویی بیشتر آب، تصریح کرد: ادارت دولتی مانند برخی از مراکز دانشگاهی که دارای فضای سبز زیادی هستند متاسفانه از آب آشامیدنی برای آبیاری فضای سبز خود استفاده می کنند که توصیه می کنم این ارگان ها از طریق آب رسانی توسط تانکر که شهرداری در این زمینه می تواند یاری رسانشان باشد استفاده کنند.
وی ادامه داد: برای معضل کمبود آب جلسات مداوم هفتگی با مسئولین استانی و همینطور جلسه ماهیانه با استاندار یزد تشکیل می شود و بحث مدیریت آب به صورت جدی در دستور کار می باشد.
محمود اسدزاده در ادامه با اشاره به مشکل ساخت و ساز در حریم رودخانه ها نیز گفت: متاسفانه از طرف اداره ثبت حتی سند ساخت و ساز در وسط رودخانه نیز داده شده است که باید در این محور جدیت بیشتری صورت گیرد.