محتوا با موضوعات خبری اسلایدر خبری


تجلیل از عوامل ساخت مستند شاه حسن شاه حسین در میبد

به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، مراسم رونمایی مستند شاه حسن شاه حسین که با حضور دکتر پهلوانیان مدیرکل صدا و سیما مرکز یزد، رضا زارع معاونت سیمای مرکز یزد و مسئولین شهرستان در سینما میثاق برگزار گردید.

دکتر پهلوانیان ضمن تقدیر از عوامل ساخت این مستند گفت: مراسم عزاداری در استان یزد از سطح رسم و رسومات گذشته و به مناسک نزدیک شده است.

وی افزود: آیین شاه حسن شاه حسین میبد بیش از اینکه یک رسم و سنت باشد یکی از مناسک مذهبی برخاسته از معرفت حقیقی و اندیشه دینی است نه یک عادت تکرارشونده.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز یزد تاکید کرد: رمز ماندگاری این چنین آیین‌هایی در استان یزد و شهرستان میبد بعد معرفتی و ریشه عمیق این مناسک است که کمک می‌کند تا با مستندسازی، چنین اثرهایی ماندگار باشد.

در این مراسم مهندس نقوی شهردار میبد ضمن خیرمقدم به میهمانان و مدعوین در خصوص آیین‌های مذهبی گفت: آیین‌های مذهبی ما از پشتوانه‌ی فرهنگی ویژه‌ای برخوردار است و برخی نیز با نگاهی تطبیقی به آیین‌های ایران باستان برمی‌گردد.

وی افزود: مردمان کویر، همواره در امور مذهبی و دینی پیشتاز بوده‌اند و اهالی متدین آن ارادتی ویژه به اهل بیت داشته‌اند و برخی از این آیین‌ها به سده‌های نخست اسلامی نیز می‌گردد.

شهردار میبد محرم را یکی از با شکوه‌ترین، عظیم‌ترین و پرقدمت‌ترین آیین‌های کشور عنوان کرد و گفت: محرم با گذشت بیش از 1000 سال هنوز بصورت پویا، زنده در حیات اجتماعی ما جریان دارد و منشأ تحولات و هیجان آفرینی در کنش‌های اجتماعی و فردی ما شده است.

نقوی در ادامه افزود: آیین مذهبی شاه حسن شاه حسین، دهه اول محرم که در سال 1394 در گروه عادت‌ها، رسم‌های اجتماعی و... به عنوان سنتی‌ترین آیین دهه اول محرم در هسته تاریخی شهر میبد به ثبت رسیده و مراسم نخل برداری فیروزآباد، سنگ زنی شهیدیه در فهرست آثار ملی میراث فرهنگی ناملموس کشور ثبت شده است.

شهردار میبد با اشاره به سریال‌هایی همچون مختارنامه، معصومیت از دست رفته و شب دهم عنوان کرد: هر کدام از نگاهی خاصی به محرم پرداختند و تازه، بدیع و فاخر بود و کاری که این عزیزان در ثبت این آیین سنتی داشتند ستودنی است و اگر امروز اهتمام برای  حفظ و حراست آن نداشته باشیم فردا نمی توانیم جوابگوی آیندگان باشیم.

در انتهای با اهدای لوح تقدیر از عوامل ساخت این مستند تقدیر به عمل آمد.نقوی شهردار میبد در نشست هم اندیشی با شهرداران و اعضای ادوار شوراهای اسلامی شهر میبد:

طرح جامع پسماند شهری و تفکیک زباله از مبدا در مرحله مطالعات می باشد

نشست هم اندیشی شهرداران و اعضای ادوار شوراهای اسلامی شهر میبد با شعار هم افزایی بهره‌گیری از تجارب به سوی میبدی آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، صبح امروز نشست هم اندیشی و هم افزایی شهرداران و اعضای ادوار شوراهای اسلامی برگزار شد.

در ابتدای جسله نقوی شهردار میبد ضمن عرض خیر مقدم وتشکر از حضور اعضای ادوار شوراها به بیان دلایل و لزوم تشکیل چنین نشستی برای آینده شهر میبد پرداخت وی توسعه و پیشرفت سال‌های اخیر و چهار دهه گذشته میبد را مرهون و وابسته تلاش و مجاهدت های مردان و زنان بزرگ و خادمی دانست که هر یک سهم ویژه ای در اعتلای نام این شهر در تاریخی داشته اند. در این میان نام و سهم شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی سابق و اسبق بیش از دیگران بوده و این عزیزان پیش قراول توسعه و آبادانی میبد بوده اند.

نقوی افزود: باتوجه به فعالیت شهرداران در دوره خدمت و دغدغه ی شما آنان در ساماندهی شهر بر آن شدیم تا نشست هم اندیشی امروز را به گفتگو بنشینیم چرا که ضروری است از خرد جمعی بهره ببریم در این میان از تمامی نخبگان و فرهیختگان و ارائه راهکار جهت پیشرفت و رونقی که را داشته باشند به گرمی می فشاریم.

وی ادامه داد: شما شهر و شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر میبد گروهی از تجربه اطلاعات ارزشمند و اساتید بنده هستید شما تاثیر بسزایی در ارائه بهتر خدمات خواهد داشت و بهره گیری از دیدگاه ها و تجارب خود راهی نو در شیوه مدیریت را در پیش چشمان ما خواهد گشود و معتقدم که ما همه اجزای یک کل هستیم و باید همگام به همراه باشیم تا بتوانیم میبد را به جایگاه حضور برسانیم.

وی همچنین رئوس فعالیت‌های شاخص انجام شده در مدیریت شهری تا دوره پنجم شورای اسلامی شهر میبد را شامل تهیه طرح نظام نامه طرح جامع زیباسازی و مبلمان شهری ساماندهی ورودی شهر تهیه طرح جامع پسماند شهری و تفکیک و تصویب شدن طرح تفضیلی نرم افزارشهرسازی شروع طرح های عمرانی وحضور در نمایشگاه گردشگری اصفهان و بندرعباس سدمعبر را بیان نمودند.

 همچنین فلاح رئیس شورای اسلامی شهر میبد ضمن تشکر از مجموعه شهرداری برگذاری این نشست دغدغه‌های اصلی امروز شهرداری را تعریف درآمدهای پایدار و تعیین تکلیف و آزادسازی ها و املاک قرار گرفته در طرح های عمرانی در سال پیشین دانست.آغاز عملیات بهسازی و بازآفرینی معابر شهری

به مناسبت هفته کرامت

عملیات بهسازی و بازآفرینی معابر شهری با اعتباری بالغ بر104 میلیارد ریال در میبد کلید خورد،هفت پروژه عمرانی همزمان در محلات مختلف میبد آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد: مهندس نقوی شهردار میبد دهه کرامت و میلاد فرخنده هشتمین اخترتابناک امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا‌(ع) و همچنین هفته شهرداری و دهیاری‌های را به شهروندان فرهیخته و فهیم میبدی تبریک و تنهیت گفت.

وی با اشاره به اینکه در راستای توسعه عمران و خدمت خالصانه به شهروندان قدردان میبدی، عملیات اجرایی، بهسازی و بازآفرینی معابر شهری از هفته گذشته در سطح شهر آغاز شده است گفت: این عملیات عمرانی شامل؛ جدول گذاری، زیرسازی و آسفالت برای هفت پروژه با اعتباری بالغ بر 104 میلیارد ریال است که حدود 50 درصد این پروژه ها تا هفته دولت آماده بهره برداری است و عملیات عمرانی پروژه ها تا آخر تابستان و اوایل پاییز به پایان می‌رسد.

 

شهردار میبد اضافه نمود: اولین پروژه شامل خاکبرداری، زیرسازی و جدول گذاری شهرک آیت الله اعرافی(ره) با رقم اولیه 4 میلیارد و 500 میلیون ریال است که از اعتبارات ستاد بازآفرینی استان یزد جذب و شهرداری و اداره کل راه وشهرسازی استان آن را انجام می دهند.

مهندس نقوی خاطرنشان ساخت: در پروژه شهرک آیت الله اعرافی(ره) بیش از 4100 متر آسفالت معابر در کنار جدول گذاری را انجام خواهیم داد.

 

وی در ادامه با تاکید بر اینکه به طور همزمان آسفالت معابر محله علی آباد با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد و 900 میلیون ریال جذب شده از ستاد بازآفرینی استان تاکید کرد: این پروژه به صورت مشترک با شهرداری میبد انجام خواهد شد. در این پروژه نیز حدود 30هزار مترمربع معابر علی آباد را بهسازی و آسفالت خواهیم کرد.

 

شهردار میبد تصریح کرد: در محلات بارجین، فیروزآباد، بشنیعان، خانقاه نیز بالغ بر 35000 متر مربع آسفالت و بهسازی معابر را خواهیم داشت که اعتبار این پروژه بالغ بر 15 میلیارد و  900 میلیون ریال است که از اعتبارات داخلی شهرداری بودجه آن تامین و توسط خود شهرداری نیز عملیات عمرانی آن انجام خواهد شد.

 

نقوی در ادامه افزود: محلات عشرت آباد، شمال ده آباد و ده شیخی نیز با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد و 900میلیون ریال که پیمانکار پروژه آن سازمان همیاری‌های استان یزد است به سرانجام خواهد رسید. در این عملیات حدود 35 هزار مترمربع از معابر این محلات بازسازی و بهسازی آسفالت را انجام می دهیم.

 

وی اضافه نمود: در محلات محمود آباد، شاه جهان آباد، جنوب ده آباد و مهرجرد نیز با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد و 900 میلیون ریال که توسط خود شهرداری میبد تامین اعتبار، مناقصه برگزار و قرارداد با پیمانکار منعقد شده و 35هزارمتر از معابر این محلات آسفالت خواهد شد.

 

مهندس نقوی با اشاره به اینکه در بحث مناطق هدف معابر شهیدیه که حدوداً 82 هزارمترمربع خواهد بود گفت: این پروژه نیز با اعتباری بالغ بر 26 میلیارد و500 میلیون ریال به صورت مشترک با همکاری شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی استان توسط شرکت گلین راه با حدود 11 هزار تن آسفالت قرار است معابر این محله بازسازی و بهسازی شود.

 

شهردار میبد  تاکید کرد: در شهرک امام جعفرصادق(ع) جدول گذاری، کف سازی و پیاده‌روسازی را داشته ایم. حدود 2600 مترمربع از معابر این شهرک کف سازی و پیاده روسازی آن انجام شده است. این پروژه 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

مهندس نقوی در پایان از شهروندان خواست همانطور که همیشه باعث دلگرمی، تشویق خادمان خودشان در مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری بوده اند اکنون نیز در کنار مجموعه مدیریت شهری باشند و اگر نقصی در این پروژه ها مشاهده می کنند از طریق مسیرهای ارتباطی به شهرداری اطلاع دهند.

 

مهندس نقوی همچنین از اتفاقات خوبی که در حوزه مبلمان شهری، سد معبر و تفکیک پسماند از مبدا در سطح شهر قرار است رخ دهد خبر داد.بمناسب انتصاب بعنوان عضو شورای نگهبان

پیام تبریک شهردار میبد به مناسبت انتصاب حضرت آیت الله اعرافی

مهندس نقوی شهردار میبد در پیامی انتصاب حضرت آیت‌الله اعرافی از سوی مقام معظم رهبری به عنوان عضو شورای نگهبان را تبریک گفت.

متن پیام به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

حضرت آیت‌الله اعرافی دامت برکاته

 

با سلام و تحیت و مسألت مزید توفیقات توأم با عزت روزافزون حضرتعالی از ذات اقدس احدیّت جلّ و علا، انتصاب شایسته حضرتعالی را به عضویت شورای نگهبان قانون اساسی که مؤید صداقت، سلامت نفس، مدیریت لایق، مدبّر بودن و فقاهت گرانسنگ انقلابی جنابعالی می‌باشد، تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

بی شک سوابق درخشان و تجارب ارزنده مدیریتی، مدارج و صفات عالی علمی و عملی حضرتعالی که پشتوانه عظیم و ذخیره ارزشمندی است که می تواند تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  و وظایف و نقش‌های بی‌بدیلتان در قوام و استحکام نظام و پیشبرد اهداف والای انقلاب اسلامی را تضمین کند.

دوام توفیقات حضرتعالی در این مسئولیت خطیر تحت عنایات خاصه حضرت، ولی عصر (عج) و در سایه سار هدایت‌های حکیمانه رهبر فرزانه و معظم انقلاب ، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

 

ایام عزت مستدام

علیرضا نقوی

شهردار میبدهمایش" شهرجهانی زیلو میهمان نصف جهان"

شهردار میبد در همایش شهرجهانی میبد،مهمان نصف جهان: با حفظ ارزش‌ها، فرهنگ میبد هنر و صنعت خود را به جهانیان معرفی می‌کنیم

 علیرضا نقوی شهردار میبد گفت: اگر بخواهیم در عرصه‌های جهانی حضور داشته باشیم با حفظ ارزش‌ها فرهنگ هنر و صنعت خود را به جهانیان معرفی می‌کنیم به گزارش روابط عمومی شهرداری شهر جهانی میبد علیرضا نقوی شهرداری میبد در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی اصفهان ضمن قدردانی از حامیان این حرکت مهم گفت اولین بار است که شهرداری میبد با حمایت فرماندارمحترم، اعضای شورا و دیگر ارگان‌ها به طور رسمی خود را در یازدهمین نمایشگاه بین المللی اصفهان و به منظور معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهر میبد عرضه کرده تا میبد را به عنوان یک مقصد گردشگری به دنیا معرفی کند. شهردار میبد افزود شهر به قدمت و درازای تاریخ نام و نشان دارد و با وجود آثار و مکان‌های تاریخی فراوان، صنایع دستی و هنرهای سنتی که به دست هنرمندان آن آثار ارزشمندی خلق شده است برای این سرزمین مایه افتخار است. ما امروز به خود می بالیم که میراث‌دار این شهر جهانی هستیم  وی با بیان اینکه شهر میبد در آذرماه سال گذشته عنوان شهر جهانی را به خود اختصاص داد اظهار داشت عنوان شهر جهانی افتخار بزرگی بود که از سوی شورای صنایع دستی به شهر میبد اعطا شد و این نشان می‌دهد که ما قابلیت عرضه صنایع‌دستی و هنر خود به جهانیان را داریم و باید این فرصت مهم را غنیمت بشماریم.

 نقوی در ادامه بیان کرد اگر نتوانیم از فرصت جهانی شدن میبد به خوبی استفاده کنیم پاسخگویی نسل آینده نخواهیم بود. اگر بخواهیم در عرصه‌های جهانی حضور داشته باشیم و محصولی ارائه دهیم که مطابق سلیقه جهانیان و تفکرات جهانی باشد با حفظ اصالت،  ارزش‌ها و فرهنگ هنر خود را به جهانیان معرفی می‌کنیم و از این میراث ارزشمند به خوبی محافظت می کنیم شهردار میبد با اشاره به اینکه شهر میبد تنها یک شهر تاریخی و هنری نیست بیان کرد از شهر میبد می توان یک شهر صنعتی نیز نام برد زیرا ۴۳ درصد از تولید کاشی و سرامیک کشور را به خود اختصاص داده است و قطب این صنعت می‌باشد. کمتر شهری مانند میبد وجود دارد که هم در عرصه های هنری هم تاریخی و گردشگری و هم صنعتی شاخص و نمونه ‌باشند. میبد اولین شهری است که بافت تاریخی آن در سال ۱۳۷۹ به ثبت ملی رسیده است. امام جمعه محترم، مجموعه‌ی دولت در شهرستان و راءس آن فرماندار، شهرداری و شورای اسلامی شهر میبد حامیان اصلی میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی هستند و ما با افتخار میراث‌دار این شهر نام آور می‌باشیم و فرهنگ و هنر ما آن را به جهانیان عرضه می‌کنیم شهردار میبد تأکید کرد ما برای توسعه فرهنگ و تمدن شهرنشینی و شهروندی تلاش می‌کنیم و با تکیه بر داشته‌هایمان و میراثی که خشت به خشت به ما ارث رسیده است پاسدار و نگهبان خواهیم بود.


نمایش 1 - 5 از 54 نتیجه
تعداد در هر صفحه 5
از 11