محتوا با موضوعات خبری اسلایدر خبری


13 آبان ، روز مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز

مراسم گرامیداشت یوم الله 13 آبان با حضور اعضای شورای اسلامی شهر میبد و کارکنان شهرداری میبد برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد این مراسم که با حضور دانش آموزان و دانشجویان  و آحاد مردم همراه بود ، شعارهای مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل طنین انداز گردید.

در ادامه نماینده ولی فقیه در نیروی انتظامی سخنران این مراسم بودند که در شرایط کنونی تبعیت از رهبر انقلاب در عمل را خاطر نشان دانستند تا سعادت دنیا و آخرت را در پی داشته باشد.

در پایان مراسم، قطعنامه ای درهفت بند قرائت گردید و با فریاد تکبیر حضار مورد تایید قرار گرفت.اولین نشست: خانواده و فرزند پروری

سلسله نشست های خوشبختی آموختنی است

قدیمی ترین و مهمترین نهاد اجتماعی خانواده است که فرهنگ ایرانی و اساسی ما همواره باید در حفظ این نهاد کوشا باشد

به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد نشست خانواده و فرزند پروری با حضور سرکار خانم دکتر سیما فردوسی در سالن همایش های بین المللی هتل کریاس پالاس برگذار گردید.

در ابتدای این نشست ، نقوی شهردار میبد اعلام کرد: شهر با حضور شهروندان خود ، عینیت می یابد. قدیمی ترین و مهمترین نهاد اجتماعی خانواده است که فرهنگ ایرانی و اساسی ما همواره باید در حفظ این نهاد کوشا باشد 

فرمودند: بدون شک شهر پایدار ، توسعه پایدار نیاز به خانواده پایدار دارد و این یعنی شهر سالم و خانواده سالم و شهروند سالم در کنار هم معنا پیدا می کنند.

خانواده های امروزی به مثابه جزیره ای هستند و متاسفانه اعضای خانواده کمتر در ارتباطند و فاصله زیادی ایجاد شده است که باید کمک کنیم این فاصله ایجاد شده میان خود والدین و فرزندان با والدین کم شود.

نقوی افزود این نشست ها در پنجشنبه های آخر هرماه تداوم خواهد داشت و از تمامی همشهریان عزیز و فهیم دعوت می کنیم تا در این نشست ها شرکت و بیاموزیم

 در ادامه سرکار خانم دکتر سیما فردوسی با هدف سلسله نشست های خوشبختی آموختنی است در مورد روابط و تاثیرات والدین بر روی فرزندان و کودک پروری به صحبت و پرسش و پاسخ پرداخت.آئین آغاز پروژه های عمرانی، زیباسازی وترافیکی

مشارکت مردم در پیشرفت شهر نقش مهمی دارد

امام جمعه میبد : مردم با پرداخت عوارض در درآمدزایی شهرداری نقش آفرین هستند و لازم است با توجه به توان خود در پیشرفت شهر حس مشارکت داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد آیت الله علیرضا اعرافی روز پنجشنبه در آیین آغاز پروژه‌های عمرانی ، زیباسازی و ترافیکی میبد که با حضور مسئولین و مردم همراه بود ،افزود: شهرداری وقتی می‌تواند خدمت کند که درآمد داشته‌باشد و این درآمد از طریق گرفتن عوارض در سایه همکاری و همراهی مردم ، صنایع ، اصناف و تلاش های مسئولین حاصل می‌شود.

وی ادامه داد : ادارات و ارگان‌ها نیز اگر سهم خود را به شهرداری پرداخت کرده و همکاری با شهرداری داشته‌باشند بسیاری از مسائل و مشکلات رفع خواهد‌شد.

امام جمعه میبد درادامه پیگیری کسب درآمد شهرداری از راه‌های دیگر را نیز برای جلوگیری از آوردن فشار روی مردم توصیه کرد که تا به حال نیزتلاش در انجام آن شده و باید همچنان این موضوع دنبال شود.

وی مبلمان شهررا متناسب با شأن و منزلت مردم میبد ندانست و یادآورشد که باید در کنار اقدامات زیرساختی بهینه‌سازی و حذابیت مبلمان شهری نیزدر دستور کار مسئولین قرار گیرد.

 

پیگیری طراحی و ساخت سه المان و پروژه های ترافیکی

 

شهردار میبد نیز در این مراسم با اشاره به نظام نامه ها و طرح‌های جامع تدوین شده در حوزه‌های مختلف عمران و زیباسازی شهری گفت: المان‌ها و یادمان‌ها نقش مهمی در نغییر و باز تولید هویت شهری دارند و شهر میبد نیز شهری مذهبی و ولایت مدار است که با توجه به ‌آن طراحی و ساخت سه المان که صبغه مذهبی دارد در سه میدان امام حسین(ع) ، بعثت و میدان فاطمیه در ده آباد آغاز شده‌است.

علیرضا نقوی برآورد هزینه ساخت این المان‌ها و نیز پروژه‌های ترافیکی که در حال پیگیری است را سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعتباراعلام کرد و در ادامه از همه مردم ، ادارات ، ارگان‌ها و صاحبان مشاغل ، صنایع و کارخانه‌ها خواست در این زمینه و دیگرحوزه های عمرانی ، ترافیکی ، فرهنگی مشارکت داشته باشند.

شهردار میبد افزایش آمار حوادث ترافیکی و قربانیان آن را یادآور شد و به نصب ۲۰ سرعت گیر، ایجاد کانال عابر پیاده در مقابل مدارس وخیابان های اصلی و پرترافیک سطح شهر برای ایجاد ایمنی به خصوص برای دانش اموزان ، کاهش حجم ترافیک درمیادین اصلی و محوری و دوربرگردان‌های قبل از میدان ها و… اشاره کرد که در فاز یک پیگیری و سعی در اتمام آنها تا پایان آبان ماه خواهد شد.

 

لزوم همکاری مردم در آزادسازی ها

 

نقوی همچنین با اشاره به هزینه کردن ۱۳ میبیارد ریال برای آزادسازی خیابان آیت الله خامنه ای در شاه جهان آباد که تا به حال شده ، همکاری مردم جهت آزادسازی ها برای تعریض خیابان ها را مهم شمرد و افزود : همچنان که برای احداث پارکینگ مساجد هیئت امنا می توانند نقش موثری داشته باشند ، در این ارتباط نیز معتمدین محلات لازم است به ویژه در مواردی جان مردم در میان است وگاهی منجربه استفاده از ماده قانونی و حکم دادستانی می شود به جلب همکاری صاحبان پلاک ها برای آزادسازی ها توجه داشته باشند.

وی با خواستن از کودکان برای به زمین زدن کلنگ آغازعملیات ساخت المان در میدان امام حسین(ع) با توجه به همزمان بودن اجرای این برنامه با هفته ملی کودک ، اهمیت دادن به حضور خانواده‌های شهدای شاخص به عنوان برکت هرمحله در زمان برگزاری مراسم‌های بهره برداری و افتتاح المان ها و تجلیل از آنها را نیز یادآور شد.

حسین فلاح حل موضوعات ترافیکی که گریبانگیر شهرشده را نیزدر گرو تلاش همه عنوان کرد.

 

لزوم همکاری ادارات و ارگان ها در انجام اقدامات عمرانی

 

فرماندار میبد هم دراین مراسم از همکاری ادارات و ارگان در انجام اقدامات عمرانی و زیرساختی و … تشکر کرد و افزود: داشتن شهری زیبا ، جامع و کامل  در سایه تلاش همه مردم ، ارگان ها ، ادارات و…محقق می‌شود و به یقین به دنبال آن نیز فرهنگی غنی همراه با آموزه‌های دینی هم خواهیم‌داشت.

رئیس شورای شهر میبد هم در این مراسم ارزش افزوده که نابرابری توزیع  آن رفع شده ، گرفتن عوارض از مردم ، ادارات و ارگان ها و…را به عنوان  منابع درآمد شهرداری برشمرد و به خصوص از مسئولین ادارات خواست که عوارض ساخت و سازهای خود را که گاهی بر خلاف قانون انجام می‌شود را به شهرداری بپردازند.

در این مراسم  پدرنماینده اسبق میبد مرحوم یحیی زاده به عنوان پدر شهید در محله فیروزآباد مورد تجلیل امام جمعه، فرماندار و شهردار قرار گرفت.(بخش دوم )

به مناسبت روز جهانی کودک (2)

عیادت اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار میبداز کودکان بخش اطفال بیمارستان امام جعفر صادق (ع)

به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، در این دیدار که به اتفاق جناب آقایان صفرعلی دهقانی و دکتر مجید زارعی و سرکار خانوم انسیه فلاح از اعضای شورای اسلامی شهر میبد انجام شد ، ضمن قدردانی از زحمات پرستاران در این بخش ، با اهدای گل و هدیه به کودکان بستری در بیمارستان با ایشان دیدار و روند بهبودشان را جویا شدند.به مناسبت روز بزرگداشت مولانا

نشست میناگر عشق در میبد برگزار شد

"مولانا" شخصیتی فرازمانی و فرامکانی است ، خورشیدی که طلوع دارد ولی غروب ندارد و همچنین آغاز دارد اما پایان ندارد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد نشست علمی-ادبی با عنوان "میناگر عشق"به مناسبت بزرگداشت «مولانا» در میبد برگزار شد.

ابتدا شهردارمیبد دراین نشست علمی ادبی با تشکر حامیان برنامه و فرهنگ دوستان گفت : سالهاست که حقوق شهروندی نادیده گرفته می‌شود وهمه اینها حاصل رشد نامتوازن در شهرها و اقدامات صرفا عمرانی است که به معضل تبدیل شده و باعث شده از نیازهای اصلی غافل شده و آنها را به فراموشی بسپاریم.

علیرضا نقوی افزود: همه ما باید به هم متعهد و ازحقوق شهروندی خود مطلع باشیم واگر بتوانیم در کنارتوسعه عمران شهری توسعه فرهنگی را هم در نظر داشته باشیم اتفاقات خوبی رقم می‌خورد.

وی تصریح کرد:نشاط اجتماعی فقط برگزاری کنسرت و جشن نیست بلکه بالا رفتن سطح مشارکت مردمی است

شهردار میبد یکی از مهمترین اهداف مجموعه شهرداری را آرامش شهر عنوان کرد که همه پرسنل و مسئولین شهرداری و شورای شهر در رفع  آنچه آرامش افراد را برهم می‌زند تلاش دارند.

وی با نوید دادن به شهروندان برای انجام فعالیت‌های بیشتر و اجرای ویژه برنامه‌ها در ۶ ماهه دوم امسال  از محورهای اصلی فعالیت‌های شهرداری و شورای شهر به متعهد بودن نسبت به هم ، حفظ آداب و سنن ، ترویج ارزش های دینی و... اشاره کرد

حسین فلاح فرماندار میبد نیز در این نشست طی سخنانی از برگزاری این نشست تشکر کرد و حضور مردم را نشان دهنده عشق و علاقه واحترام نسبت به گذشتگان خواند.

سپس زکریا اخلاقی شاعر به نام میبدی هم در مورد عظمت دیوان مثنوی که در آن همه مسائل اخلاقی ، فلسفی ، اخلاقی ، روانشناختی ، معنوی ، اجتماعی و...یافت می‌شود و نیز دیوان شمس شامل اشعار ضربی بود اشاره کرد.

در ادامه  جناب آقای کریم زمانی  مولوی شناس ایرانی ومترجم و مفسر قرآن که بعنوان مهمان ویژه در این نشست حضور داشت مولانا را شخصیتی فرازمانی و فرامکانی دانست و  افزود: مولانا در روش تعلیمی و آموزشی خود راه دشواربسیاری از عرفا و حکما را در انتخاب کلمات و اصطلاحات سنگین و فنی برای بیان مقاصد خود طی نکرد بلکه زبان مردمی را در قالب تمثیل ، داستان و حکایت و اسطوره های تاریخی برای بیان تجربیات و حالات درونی و سیر و سلوک  خود برگزید.

وی افزود: مولانا در مسائل فلسفی ، جهان شناسی ، انسان شناسی ، روانشناسی و... وارد شده اما زبان دشوار به کار نبرده و آنچه را که بیان کرده موضوع عشق است که درعرصه آن ترسیمی از جهان بینی ، جهان شناسی و انسان شناسی را با عبور از صافی عشق گذر داده است.

 مولوی‌شناس ایرانی در ادامه اظهار داشت:مولانا در تفکر دینی اعتقاد به عینیت دارد و معتقد است  ما زمانی ما به معرفت دست می‌یابیم که آن  فقط حفظ شده ذهن ما نباشد ، وقتی معرفت و علم شایسته نام علم و معرفت می‌شود که رفتارو جان ما همرنگ معرفت و علم شود.

وی ادامه داد: تعریف مولوی از محقق کسی است که وقتی یک جمله معرفتی می‌شود وجودش با آن یکی شود به عنوان مثال وقتی انسان فهمید وفای به عهد چیز خوبی است تا زمانی که وفادار نشود به آن علم و معرفت پیدا نکرده‌است.

این محقق تصریح کرد: کسی که بداند و به دانسته خود عمل نکند به گفته علما دچار جهل مرکب است.

زمانی یادآور شد : مقلد نیز از نگاه مولانا کسی است که به آنچه که  ندارد خود را می‌نمایاند.

وی خاطرنشان کرد:عرفان مولانا یک عرفان ساده و عملی است و می‌گوید به آنچه آموخته‌ایم باید عمل کنیم.

مولوی‌شناس ایرانی در ادامه افزود: همینطور به گفته مولانا نباید علم به دست فرد نادان و ناهل بیفتد اگر به دست او بیفتد ایجاد فتنه می‌کند ، علمی که تحت الشعاع ارزش‌های اخلاقی نیست بمب برای نابودکردن انسان‌ها می‌سازد ، همچنین مواد مخدر برای آلوده کردن افراد درست می‌کند.

این نشست علمی و ادبی که با همکاری شهرداری و شورای اسلامی  شهر میبد بود به مناسبت بزرگداشت مولانا در سالن اصلی سینما طوبی میبد برگزار گردید 


نمایش 1 - 5 از 61 نتیجه
تعداد در هر صفحه 5
از 13