محتوا با موضوعات خبری اسلایدر خبری


از اولین پروانه ساختمانی ضد جعل در استان یزد رو نمایی شد

شهردار میبد از رونمایی اولین پروانه ساختمانی ضد جعل در سامانه هوشمند شهرسازی در استان یزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، علیرضا نقوی شهردار میبد در دیدار با نماینده منتخب مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی از پروانه ساختمانی تک برگی بر روی اوراق ضد جعل رو نمایی و اولین پروانه صادر شد.

وی افزود: از مشخصه‌های بارز این پروانه می‌توان به طرح برجسته نارین قلعه، آرم و متن شهرداری میبد در مرکز سند، طرح سه بعدی درخت سرو در پشت برگه و تغییر رنگ مشهود کل زمینه پشت در اثر حرکت گردشی کاغذ، بنفش و پررنگ شدن طرح زیلو در سمت راست پایین صفحه در اثر تابش نور خورشید یا لامپ یووی و برگشت به حالت عادی پس از قطع شدن نور اشاره کرد.

نقوی همچنین به پیشتازی شهرداری میبد در سامانه هوشمند شهرسازی اشاره کرد و گفت: بر اساس نیازی که در زمینه یکپارچگی شهرسازی در شهرداری میبد احساس شد، از سال ۹۷ پیگیری و قراردادی در این باره بسته شد و از اوایل سال ۹۸ این سامانه آغاز به کار کرد.

شهردار میبد عنوان کرد: این سامانه دارای دو بخش دسترسی کاربران و شهروندان است که شهروندان با استفاده از این سامانه می‌توانند بدون حضور در شهرداری از خدمات این سازمان نظیر ثبت درخواست پروانه ساختمانی و پیگیری مراحل انجام آن اطلاع پیدا نمایند.

نقوی اظهار داشت: از جمله خدمات این سامانه پیش از پنج میلیون سند که اطلاعات، املاک، زمین‌ها و مستقلات شهر میبد در محدود خدمت پیش از سه هزار و ۲۰۰ هکتار است وارد شده و پیش از ۱۰۸ لایه تا به امروز بارگزاری شده که به زودی به ۱۵۰ لایه که از قبیل: آرای ماده پنج از سال ۸۵ تا امروز، آرای کمسیون ماده ۱۰۰ در بخش بدوی و تجدید نظر، دسترسی شهروندان به تصاویر سه بعدی از سطح شهر اشاره کرد.


بازدید شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر میبد از روند اجرایی پروژه ها

به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، صبح امروز مهندس نقوی شهردار میبد و اعضای شورای اسلامی شهر میبد از پروژه های جدولگذاری و پیاده روسازی خیابان پاسداران، بازآفرینی بام میبد(پارک غدیر)، جدولگذاری خیابان امام خمینی(ره)، بازسازی حدفاصل میدان بعثت تا تالار الماس واقع در شهیدیه، جدولگذاری و پیاده روسازی حدفاصل مسجد 12 امام تا حسینیه بزرگ فیروزآباد بازدید کردند و از نزدیک در روند اجرای این پروژه ها قرار گرفتند.


تندیس مرد سفالگر در میدان سرامیک سازان میبد نصب شد

صبح امروز با حضور مهندس نقوی شهردار میبد، فاطمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولین شهرستان میبد از المان سفالگر واقع در میدان سرامیک سازان رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، صبح امروز با حضور مهندس نقوی شهردار میبد، فاطمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولین شهرستان میبد از المان سفالگر واقع در میدان سرامیک سازان رونمایی شد.
 

علیرضا نقوی شهردار میبد در این مراسم گفت:شهرداری و شورای اسلامی شهر میبد با هدف معرفی هنر صنعت سفال در میبد و قدردانی از هنرمندانی که سال‌های سال برای معرفی این هنرصنعت تلاش کردند ساخت این تندیس را در دستور کار خود قرار داد.

نقوی افزود: شهرداری برای این تندیس‌ مجموعا چهار میلیارد ریال هزینه کرده است تا هنرصنعت سفال میبد، بهتر از گذشته در عرصه ملی و جهانی به مسافران و گردشگران معرفی شود.

فاطمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز در مراسم گفت: حرکت خوبی در المان سازی فرهنگی و نماد‌های شهری در میبد آغاز شده است و مطمئنا استفاده از تصاویر هنرمندان و تندیس‌هایی در حوزه صنایع دستی و حوزه‌های فرهنگی اقدام ارزشمندی به شمار می‌آید.

وی این مساله را حمایت آشکار از حوزه صنایع دستی خواند و افزود: وقتی که به محوطه‌های صنایع دستی ورود پیدا می‌کنیم این تندیس‌ها به معرفی ظرفیت‌های میبد در حوزه سفال کمک می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این تندیس‌ها را نماد شهری ماندگار توصیف کرد و اظهار داشت: میبد در سال‌های اخیر در زمینه فعالیت‌های حوزه صنایع دستی تحول خوبی داشته و ۲ سال پیش به عنوان شهرجهانی زیلو شناخته شد.

وی میبد را شهر سفال و سرامیک عنوان کرد و ادامه داد: رونمایی از این تندیس‌ها در میبد ادامه دارد و تندیس بعدی در حوزه هنرصنعت زیلو خواهد بود. امیدواریم نام میبد به عنوان شهر سفال و سرامیک بلند آوازه بماند.

 از تندیس پاکبان در میبد رونمایی شد

روز گذشته از تندیس پاکبان با حضور شهردار،اعضای شورا و جمعی از پاکبان شهرداری میبد رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، روز گذشته از تندیس پاکبان با حضور شهردار،اعضای شورا و جمعی از پاکبان شهرداری میبد رونمایی شد.

گفتنی است ساخت این تندیس به منظور قدردانی از زحمات کارگران خدوم شهرداری و هفته جهانی کار و کارگر در دستور کار قرار گرفت و صبح امروز در میدان شهرداری توسط پاکبانان رونمایی شد.به مناسبت گرامیداشت روز معلم؛

رونمایی از المان سپاس معلم

صبح امروز به مناسبت بزرگداشت روز معلم از المان سپاس معلم که یکی از مجموعه المان های هفتگانه خاطره شهریست رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، صبح امروز به مناسبت بزرگداشت روز معلم از المان سپاس معلم که یکی از مجموعه المان های هفتگانه خاطره شهریست رونمایی شد.
شهردار میبد در این خصوص افزود: شهر دارای مفاهیم گوناگونی است که یکی از آنها، ایجاد و تداعی خاطرات عمومی شهروندان است که یک تعلق خاطر و وابستگی در آنها ایجاد می کند.
علیرضا نقوی یکی از شاخص های هویتمندی وجود المان ها و نمادهای خاطره شهری دانست و افزود: با این هدف در بهار99 تعداد 7 نماد و المان خاطره شهری در میبد نصب می شود که یکی از آنها سپاس معلم است.
لازم به ذکر است این المان متشکل از 4 فیگور انسانی با ابعاد واقعی از جنس فایبرگلاس و با هزینه ای بالغ بر ۶۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

نمایش 1 - 5 از 75 نتیجه
تعداد در هر صفحه 5
از 15