محتوا با موضوعات خبری اسلایدر خبری


نقوي شهردار منتخب ميبد:

نوروز سيما و منظر شهريمان بايد تغيير اساسي كند/ ستاد خدمات سفر و گردشگری شهر میبد برای استقبال از نوروز و مسافران در شهرداری تشکیل می‌شود

علیرضا نقوي شهردار منتخب ميبد شب گذشته با حضور در كميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر ميبد با اعضا و حاضران در جلسه به بحث و تبادل نظر پرداخت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، علیرضا نقوي شهردار منتخب ميبد شب گذشته با حضور در كميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر ميبد با اعضا و حاضران در جلسه به بحث و تبادل نظر پرداخت.
وي با بيان اينكه منابع شهرداري محدود است و انتظارات زیادی از مجموعه شهرداري وجود دارد افزود:‌ اهداف و برنامه ها شهري بايد اولويت بندي شود.
شهردار منتخب ميبد با بيان اينكه چندماهي تا پايان سال و سفرهاي نوروزي باقي نمانده است گفت: ستاد نوروزي در دو بخش شهری و شهرستاني تشكيل مي شود. كه ستاد شهرستانی به ریاست فرماندار محترم اداره مي شود و ستاد شهري به همت پرسنل شهرداری تشكيل مي گردد و باتوجه به اينكه ميبد شهر جهاني زيلو است باید شعار مناسبی را انتخاب كنيم تا به عنوان برند جهاني مطرح شود. البته باید دقت کنیم که از دیگر هنرها و صنایع دستی و آثار تاریخی این کهن دیار غافل نشویم.
نقوي شهردار منتخب ميبد با اشاره به اينكه در رابطه با ستاد خدمات سفر و گردشگری به زودي كميته‌هايي را در شهرداري تشكيل مي دهيم خاطرنشان ساخت: كميته‌های اطلاع‌رسانی، فرهنگی، خدمات و پشتیبانی، انتظامی، حمل و نقل و ترافیک، زیباسازی و فضای شهری، ایمنی و حوادث و... براي ارائه خدمات بهتر به مسافران نوروزي تشكيل و شرح وظايف هركدام از كميته ها مشخص مي شود.
وي با بيان اينكه مسافراني كه در ميبد اسكان مي يابند بايد سفر خوش و خاطره انگيزي برايشان رقم بخورد افزود: برنامه هاي مختلف تفريحي و گردشگري در ايام عيد بايد هم براي همشهريان و هم مسافران نوروزي تدارك ديده شود.
نقوي با بيان اينكه يكي از برنامه‌هایی كه بايد به آن پرداخته و اجرايي كرد پروژه شهر گردشگر است تصريح كرد: در شهر گردشگر ماموریت‌ها و مسئولیت‌هایی به عهده نهادها و شهروندان است.اقدامات اجرایی در مدیریت گردشگری شهری اعم از شناسایی و طبقه‌بندی منابع عرضه در شهر، حوزه‌های پیرامونی، آموزش نیروی انسانی برای ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای، آموزش شهروندان برای پذیرش گردشگران، معرفی محصولات بومی، اجرای برنامه‌های فرهنگی، تامین امنیت گردشگران، تورهای شهری و حومه‌ای، ایجاد زیرساخت‌ها و افزایش سهم مردم  محلی در ارائه خدمات برخی از شاخص‌های مدنظر است.
شهردار منتخب ميبد عنوان کرد: گروهی از مخاطب ما گردشگراني هستند كه اولين بار به ميبد مي آيند. ما بايد تا آینده‌ای نه چندان دور اقداماتي كه انجام مي دهيم، باعث شويم كه ميبد يك مسير گذري نباشد، بلكه به مقصد اصلی گردشگري تبديل شود و مسافران در ميبد اقامت چند روزه‌ای داشته باشند.
نقوي از برگزاري برنامه هاي گوناگون فرهنگي در ايام عيد براي مسافران و همشهريان خبر داد و تاكيد كرد: امسال سيما و منظر شهريمان بايد تغيير اساسي كند و حضور نوروز و بهار در میبد ملموس باشد.
وي همچنين با بيان اينكه براي لحظه سال تحويل نيز شهرداري بايد وي‍ژه برنامه هايي را داشته باشد گفت: ميبد يك شهر مذهبي تاریخی است و باید به حساسیت‌ها و رعایت شرع و عُرف توجه ویژه‌ای داشته باشیم.
وی همچنين با بيان اينكه امسال فجر فاطمي را در پيش رو داريم افزود: باید تبلیغات شهری در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایام دهه فاطمیه(س) نیز مدنظر قرار گیرد.
نقوي در اين جلسه با اشاره به اينكه در بحث فرهنگي كارهاي مختلفي را بايد در سطح شهر انجام دهيم تا بتوانيم بر بسياري از معضلات شهري غلبه كنيم افزود: در حوزه آموزش فرهنگ شهروندی که در حقیقت آموزه‌های اسلامی ایرانی در حقوق شهروندان نسبت به یکدیگر و شهرشان است، در سال آینده توجه ویژه‌ای خواهیم داشت.
نقوی در پايان تاكيد كرد: بنده جلسات مختلفي را با اصحاب رسانه خواهم داشت و از فرصت رسانه ايي شهرستان در جهت انعکاس اخبار و برنامه‌ها استفاده خواهیم کرد چرا که معتقدیم خبرنگار چشمان بیدار و منتقدان منصفی جهت اصلاح و حل مشکلات هستند


اجرای عملیات آسفالت ورودی بیده

با توجه اهمیت اصلاح مسیر ورودی بیده از سمت جنوب، اصلاح این مسیر بصورت دو باند رفت و برگشت به سمت راه آهن در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، با توجه اهمیت اصلاح مسیر ورودی بیده از سمت جنوب، اصلاح این مسیر بصورت دو باند رفت و برگشت به سمت راه آهن در دستور کار قرار گرفت.

لازم به ذکر است این پروژه شامل عملیات زیرسازی، جدولگذاری و آسفالت با هزینه تقریبی 650 میلیون تومان در حال اجرا می باشد.اطلاعیه

امکان پرداخت اینترنتی عوارض خودرو از طریق درگاه الکترونیک شهرداری میبد مهیا شد

با آماده شدن زیرساخت های پرداخت اینترنتی با هدف رفاه حال شهروندان، پرداخت عوارض خودرو از درگاه الکترونیک شهرداری میبد امکانپذیر می باشد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، با آماده شدن زیرساخت های پرداخت اینترنتی با هدف رفاه حال شهروندان، پرداخت عوارض خودرو از درگاه الکترونیک شهرداری میبد امکانپذیر می باشد.

گفتنی است شهروندان می توانند از طریق درگاه الکترونیک شهرداری میبد به آدرس cartax.meybod.ir اقدام به پرداخت نمایند و در غیر اینصورت جهت پرداخت حضوری می توانند به دفاتر پیشخوان دولت در سطح شهر مراجعه نمایند.

 تفاهم نامه خواهر خواندگی بین شهر میبد و نایین امضا شد

طی سفر یک روزه شهردار و اعضای شورای شهر به شهر نایین ضمن بازدید از مراکز دیدنی و صنعتی این شهر، پیمان خواهرخواندگی بین دو شهر امضا شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، طی سفر یک روزه شهردار و اعضای شورای شهر به شهر نایین ضمن بازدید از مراکز دیدنی و صنعتی این شهر، پیمان خواهرخواندگی بین دو شهر امضا شد.

اسدزاده شهردار میبد عنوان کرد: طی این سفر یک روزه موارد مهم دو شهر میبد و ناین مطرح شد از جمله  بحث پتانسیل های علمی و وجود دانشگاه های متعدد، اردوهای دانش آموزی و همچنین ارتباط دانشگاه ها و حوزه های علمی بین دو شهر که می توانند هر دو از این پتانسیل ها استفاده کنند.

وی به موضوع صنعت و کشاورزی اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه میبد یک شهر صنعتی است می توانیم در این حوزه و حوزه های دیگر از جمله کشاورزی و استفاده از منابع آب بخصوص کشت داروهای گیاهی سرمایه گذاری و همکاری مشترک داشته باشیم.

اسدزاده اظهار کرد:از موضوعات مهمی که مورد توجه قرار گرفت بحث بافت تاریخی است، شهر نائین پتانسیل های خوب و مشابه در بجث بافت تاریخی دارد از جمله نارین قلعه، مسجد جامع و... است.

شهردار میبد صنعت گردشگری را یک صنعت غالب و درآمد زا عنوان کرد و افزود: از جمله پروژه های مشترک، بحث ستاد تحصیلات نوروزی که بهترین فرصت برای استفاده از امکانات جهت معرفی دو شهرستان در محور شمال به جنوب و بالعکس می باشد.

موضوع پزشکی ازدیگر مواردی بود که شهردار میبد به آن اشاره نمود و تجربه کاری پزشکان و جایگاه علمی شهرستان میبد را یادآورشد و عنوان کرد: تخصص و تجربه پزشکان میبدی باعث شده تا بخشی قابل توجهی از مراجعین از شهرستان نایین باشد که بحث سهولت در امر نوبت دهی و اسکان مراجعین باید در دستور کار قرار گیرد.

وی از دیگر موارد گفتگو، برگذاری نمایشگاه های مشترک بخصوص در بحث صنایع دستی و مشاغل خانگی،آشنایی تور های گردشکری هردو شهرستان، بحث حمل و نقل بین شهری، سرمایه گذاری مشترک توسط صاحبان صنایع در شهر نایین، تامین نیروی انسانی در بحث معماری بافت تاریخی و سنتی در نایین، بحث پسماند و ایجاد کارخانه مشترک بین اردکان، نایین و میبد و ... عنوان نمود. که بر اساس این نقاط مشترک تفاهم نامه خواهرخواندگی در شش محور اصلی بین شهرستانهای میبد و نایین به امضا رسید.آغاز عملیات مرمت محور تاریخی مسیر نخل برداری فیروز آباد

با توجه به اهمیت حفاظت واحیای محدودهای تاریخی، مرمت محور تاریخی فرهنگی مسیر نخل برداری فیروز آباد در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، با توجه به اهمیت حفاظت واحیای محدودهای تاریخی، مرمت محور تاریخی فرهنگی مسیر نخل برداری فیروز آباد در دستور کار قرار گرفت.

سیدهاشم منتظری مدیرعامل سازمان بهسازی نوسازی شهرداری میبد در این خصوص گفت: عملیات مرمت با حفظ اصالت ویکپارچگی اثر و حفظ کاربری بافت بعنوان یکی از سیاستهای کلیدی برنامه های حفاظت و احیا محسوب می شود.

لازم به ذکر است عملیات مرمت محور تاریخی، مسیر نخل برداری فیروزآباد توسط سازمان بهسازی نوسازی در حال اجراست.


 


نمایش 1 - 5 از 44 نتیجه
تعداد در هر صفحه 5
از 9