محتوا با موضوعات خبری اخبار شهرداری میبد


شهادت شفیع شیعیان و مولای متقیان، علی علیه السلام تسلیت باد

روابط عمومی شهرداری میبد شهادت شفیع شیعیان و مولای متقیان، علی علیه السلام را تسلیت می گوید و آرزوی قبولی تمامی حاجات و عبادات مومنین را در این شب های پر فیض قدر از خداوند متعال مسئلت دارد.


اطلاعیه عمومی

درخصوص اراضی شهرک آیت الله حائری میبدی (اراضی روستای کاظم آباد)
به اطلاع شهروندان گرامی میبد می رساند با عنایت به دستور

 

 دادستان محترم شهرستان ، اراضی شهرک آیت الله حائری میبدی

 

 (اراضی روستای کاظم آباد) در حریم شهر واقع شده و با توجه به

 

ماده 2 قانون تعاریف محدوده و حریم شهرها ، هرگونه ساخت و ساز

 

 غیرمجاز درحریم تخلف محسوب می شود و با متخلفین مطابق قانون

 

 برخورد خواهد شد.

 

از شهروندان تقاضا می شود قبل از هرگونه نقل و انتقال اراضی

 

فاقد کاربری مسکونی از شهرداری استعلام بعمل آورید.


بازدید امام جمعه محترم میبد و قم از شهرداری

مسئولیت اداره شهری سالم و قوی بسیار مهم و حائز اهمیت است

رئیس حوزه های علمیه کشور در بازدید از شهرداری میبد: شهرداری یکی از ادارات مهم در یک شهرستان است و مسئولیت واداره یک شهرسالم وقدرتمند بسیار مهم و حائز اهمیت بوده و شهرقوی نیازمند یک شهرداری قوی است

 به گزارش روابط عمومی شهر جهانی زیلو «آیت الله اعرافی »امام جمعه قم و میبد ضمن بازدید از شهرداری میبد با بیان اینکه شهرداری یکی از ادارات مهم در یک شهرستان است گفت: مسئولیت واداره یک شهرسالم وقدرتمند بسیار مهم و حائز اهمیت است چون شهرقوی  نیازمند یک شهرداری قوی است.

 امام جمعه قم و میبد افزود: شهرداری به عنوان زیرساخت و ریل گذار یک شهر  دارای   جایگاه ویژه‌ای است و به همین دلیل باید اسناد جامعه به صورت راهبردی و کاربردی در سرلوحه کار شهرداری قرار گیرد که افق‌های آینده را درست به تصویر بکشاند و با جذب اعتبارات لازم برای ساخت یک شهرزیبا و همچنین برای سهولت و راحتی حال شهروندان تلاش کند وشهررا به  شکلی جذاب و چشم نواز مدیریت کند.

مدیر حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه در شهرستان میبد در حوزه شهرسازی  تاکنون کارهای موثری انجام گرفته است اظهار داشت :با وجود کارهای صورت گرفته در شهرستان میبد اما هنوز جایگاه و منزلت شهرستان میبد در حوزه شهرداری ،مبلمان شهری و شهرسازی به شکل مطلوب و مناسب و به  دلخواه شهروندان نیست که این امر باید مورد توجه شهرداری قرار گیرد و با تلاش مضاعف  توقع شهروندان برآورده سازد.

 آیت الله اعرافی در ادامه تصریح کرد: مهندس نقوی کارهای موثری در حوزه شهرسازی انجام داده است  و با وجود طرح‌های جدیدی که در دستور کار این اداره قرار دارد  امیدواریم سال  98شاهد  شهری سالم ، قوی ، زیبا و رو به پیشرفت باشیم.

امام جمعه شهرستان میبد بیان کرد :مردم شهرداری را از خودشان بدانند و این امر مهم را مورد توجه قرار دهند که بدون همکاری مردم ، شهرداری نمی تواند به توفیقات بالایی دست پیدا کند و ادارات دیگر شهرستان با تعامل و همکاری با شهرداری بنیه مالی شهرداری را تقویت کنند.

وی نیز از شهرداری خواست تا با مردم و دیگر ادارات و نهادها، تعامل و همکاری برقرار کند و ضمن توجه به صنعت و اشتغال شهرستان، از صنایع و کارخانجات خواستار شد که با همکاری با تمام دستگاه‌های دولتی و شهرداری در پیشرفت و آبادانی شهر میبد تلاش کنند.

 امام جمعه شهرستان میبد از اصحاب رسانه تقاضا کرد تا با اطلاع رسانی درست، کامل و جامع و با وساطت بین مردم و مسئولین در پیشرفت شهر سهیم باشند.

 توجه به حوزه میراث فرهنگی و گردشگری، بهره‌گیری از فضای نوین برای تصحیح و تسهیل در کارها و راه اندازی سامانه شهر الکترونیک از دیگر مواردی بود که آیت الله اعرافی در بازدید از شهرداری شهرستان میبد به آن اشاره کرد.

همچنین در این بازدید شهردار میبد «علیرضا نقوی »به ارائه گزارشی کامل از عملکرد چهار ماهه خود پرداخت و با تشریح و تبیین سامانه سرا برای سهولت حال شهروندان  از  راهنمایی ها و رهنمون های آیت الله اعرافی در امور اداره شهر میبد بهره جست


• شهردار میبد با نامگذاری خیابانی در شهر نایین به نام« رشیدالدین میبدی» پیمان خواهرخواندگی این دو شهر را محکم‌تر دانست

در سفر به نائین اتفاق افتاد

شهردار میبد با نامگذاری خیابانی در شهر نایین به نام« رشیدالدین میبدی» پیمان خواهرخواندگی این دو شهر را محکم‌تر دانست
  •  به گزارش روابط عمومی شهر جهانی زیلو « علیرضا نقوی» شهردار میبد با بیان اینکه دو شهر میبد و نایین از نظر فرهنگی و تاریخی پیشینه مشابه به هم دارند و به منزله توسعه و تحکیم در حوزه‌های اقتصادی ،گردشگری، اجتماعی عمرانی و پیشینه یکسان  تاریخی این دو شهر،  پیمان خواهرخواندگی دو شهرمیبد و نایین با نامگذاری بلواری در شهر نایین به نام «رشیدالدین میبدی» مفسر بزرگ قرآن و نویسندگان بنام میبدی محکم‌تر و ماتاتر دانست.
  •  
  •  شهردار میبد افزود: با پیشنهاد شهردار نایین و تصویب شورای اسلامی شهر نائین  و پس از طی کردن مراحل قانونی با حضور معاون فرماندار میبدو اعضای شورای شهر میبد و دیگر مسوولین شهری آیین رونمایی از بلوار «رشیدالدین میبدی» در شهرستان نایین برگزار شد.
  •  
  •  نقوی با اشاره به اینکه تمایل به تقویت و گسترش بین دو شهر میبد و نائین  برای هر دو شهر حایز اهمیت است اظهار داشت؛ با توجه به تمایل، تقویت و گسترش بیش از پیش مناسبات شهری ما بین دو شهر میبد و نائین و حسن همجواری این دو  شهر پیمان خواهرخواندگی به مدت پنج سال از دوم خرداد ۹۸ تا خرداد ۱۴۰۳ شمسی در شهر نائین و با به اشتراک گذاشتن امکانات لازم در خصوص تبادل و تجربیات و اطلاعات در حوزه های معماری، شهرسازی، امور شهری ،حفظ و احیای میراث فرهنگی ،محیط زیست، بحران شهری و حوادث غیر مترقبه و همچنین با در اختیار گذاشتن تجربیات در عرصه‌های فرهنگی و برگزاری هفته‌های فرهنگی دو شهر و بزرگداشت روز دو شهر میبد ونائین با انعقاد قرادادی  محکم تر شد.
  •  
  •  وی همچنین از نامگذاری خیابانی به نام «آیت الله نائینی »در شهر میبد با تصویب شورای اسلامی شهر خبر داد.
  •  
  •  وی  در ادامه بیان کرد: در ایام عید سعید قربان وعید  غدیر خم اولین هفته فرهنگی میبد با حضور مهمانان داخلی و خارجی با هدف معرفی میبد و فرصت های مناسب سرمایه گذاری تجاری و بازرگانی و همچنین ایجاد درآمد پایدار برای شهر میبد  فراهم خواهد شد.


اسدزاده سکان شهرداری میبد را به دست گرفت

با ابلاغ حکم آقای محمود اسدزاده فیروزآبادی بعنوان شهردار میبد، ایشان رسما کار خود را آغاز کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، با ابلاغ حکم آقای محمود اسدزاده فیروزآبادی بعنوان شهردار میبد، ایشان رسما کار خود را آغاز کردند.

لازم به ذکر است امروز طی جلسه ای با حضور آقای اسدزاده، آقای مهندس بهارستانی، اعضای شورای شهر و پرسنل شهرداری در سالن کنفرانس این شهرداری، آقای اسدزاده معارفه و مسئولیت شهرداری میبد را عهده دار شد.

گفتنی است در این جلسه ضمن معرفی هر کدام از پرسنل، آقای اسدزاده به صورت مختصر دیدگاه ها و نظرات خود بیان کرد.

لازم به ذکر است برنامه تکریم و معارفه شهرداران سابق و فعلی این شهرداری به صورت رسمی در هفته آینده برگزار خواهد شد.


نمایش 1 - 5 از 863 نتیجه
تعداد در هر صفحه 5
از 173