محتوا با موضوعات خبری اخبار شهرداری میبد


آگهی مزایده عمومی

واگذاری مدیریت و بهره برداری کشتارگاه دام واقع در بلوار خرمشهر به مدت یکسال شمسی

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهر جهانی زیلو، شهرداری میبد در نظر دارد به استناد مجوز شماره 569 مورخ98/6/6 شورای اسلامی شهر میبد نسبت به واگذاری مدیریت و بهره برداری کشتارگاه دام واقع در بلوار خرمشهر به مدت یک سال و از طریق مزایده عمومی اقدام نماید.

متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به " واحد امور قراردادهای شهرداری میبد" مراجعه نمایند.تجلیل از عوامل ساخت مستند شاه حسن شاه حسین در میبد

به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، مراسم رونمایی مستند شاه حسن شاه حسین که با حضور دکتر پهلوانیان مدیرکل صدا و سیما مرکز یزد، رضا زارع معاونت سیمای مرکز یزد و مسئولین شهرستان در سینما میثاق برگزار گردید.

دکتر پهلوانیان ضمن تقدیر از عوامل ساخت این مستند گفت: مراسم عزاداری در استان یزد از سطح رسم و رسومات گذشته و به مناسک نزدیک شده است.

وی افزود: آیین شاه حسن شاه حسین میبد بیش از اینکه یک رسم و سنت باشد یکی از مناسک مذهبی برخاسته از معرفت حقیقی و اندیشه دینی است نه یک عادت تکرارشونده.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز یزد تاکید کرد: رمز ماندگاری این چنین آیین‌هایی در استان یزد و شهرستان میبد بعد معرفتی و ریشه عمیق این مناسک است که کمک می‌کند تا با مستندسازی، چنین اثرهایی ماندگار باشد.

در این مراسم مهندس نقوی شهردار میبد ضمن خیرمقدم به میهمانان و مدعوین در خصوص آیین‌های مذهبی گفت: آیین‌های مذهبی ما از پشتوانه‌ی فرهنگی ویژه‌ای برخوردار است و برخی نیز با نگاهی تطبیقی به آیین‌های ایران باستان برمی‌گردد.

وی افزود: مردمان کویر، همواره در امور مذهبی و دینی پیشتاز بوده‌اند و اهالی متدین آن ارادتی ویژه به اهل بیت داشته‌اند و برخی از این آیین‌ها به سده‌های نخست اسلامی نیز می‌گردد.

شهردار میبد محرم را یکی از با شکوه‌ترین، عظیم‌ترین و پرقدمت‌ترین آیین‌های کشور عنوان کرد و گفت: محرم با گذشت بیش از 1000 سال هنوز بصورت پویا، زنده در حیات اجتماعی ما جریان دارد و منشأ تحولات و هیجان آفرینی در کنش‌های اجتماعی و فردی ما شده است.

نقوی در ادامه افزود: آیین مذهبی شاه حسن شاه حسین، دهه اول محرم که در سال 1394 در گروه عادت‌ها، رسم‌های اجتماعی و... به عنوان سنتی‌ترین آیین دهه اول محرم در هسته تاریخی شهر میبد به ثبت رسیده و مراسم نخل برداری فیروزآباد، سنگ زنی شهیدیه در فهرست آثار ملی میراث فرهنگی ناملموس کشور ثبت شده است.

شهردار میبد با اشاره به سریال‌هایی همچون مختارنامه، معصومیت از دست رفته و شب دهم عنوان کرد: هر کدام از نگاهی خاصی به محرم پرداختند و تازه، بدیع و فاخر بود و کاری که این عزیزان در ثبت این آیین سنتی داشتند ستودنی است و اگر امروز اهتمام برای  حفظ و حراست آن نداشته باشیم فردا نمی توانیم جوابگوی آیندگان باشیم.

در انتهای با اهدای لوح تقدیر از عوامل ساخت این مستند تقدیر به عمل آمد.پیام رییس شورای اسلامی شهر و شهردار میبد به مناسبت روز خبرنگار

روز خبرنگار گرامی باد

نشست صمیمانه مدیران شهرستان با خبرنگاران و تجلیل از تلاش ها و زحمات اصحاب رسانه به مناسبت هفتده شهریور و روز خبر نگار برگزار گردید

پیام رییس شورای اسلامی شهر و شهردار میبد به مناسبت روز خبرنگار

به نام خداوند لوح و قلم

اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و دانایی به طور یقین زیربنای جامعه‌ای توسعه‌مدار و رشد یافته تلقی می‌گردد. مطبوعات و رسانه به عنوان رکن چهارم بنیادهای دموکراسی هستند که نقش بسیار مهم آگاهی رسانی و روزآمد نمودن دانسته‌ها و اطلاعات عمومی و مردمی و فرهنگ‌سازی عمومی در ابعاد سیاسی اجتماعی و جهت دهی و تنویر افکار عمومی را به عهده دارند.

در دنیای امروزی که تکنولوژی ارتباطی پیشرفته و متعدد دستیابی سریع و آسان به اطلاعات را محقق نموده است، کسب اطلاعات موثق و قابل اطمینان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که این مهم به عهده فعالین عرصه خبر و رسانه، خصوصاً خبرنگاران صدیق و شجاع است که همواره با رعایت انصاف و اخلاق رسانه‌ای با توجه به مصالح جامعه و حفظ امانت به بیان واقعیات پرداخته و در مقام روشن‌گری و فرهنگ‌سازی استیفای حقوق مردم و تقویت روحیه ی امید و نشاط در جامعه که هدف اصلی یک‌خبرنگار است، تلاش می کنند.

خبرنگاران چشمان بیدار جامعه و مشاوران خوبی برای مسوولین هستند که به دور از افراط و تفریط به انعکاس دستاوردهای نظام و مدیریت شهری پرداخته و در راستای اعتلا و پیشرفت ایران عزیز از هیچ کوششی فروگذار نیستند.

شهید محمود صارمی یکی از اسوه‌های ماندگار عرصه‌ی خبر و خبرنگاری است که جانش را در راه روشنگری جامعه و دفاع از مظلومیت و رسوا نمودن ظالمان و مستکبران دگم اندیش در طبق اخلاص نهاد.

با یادی از آن شهید گرانقدر روز خبرنگار را به همه ی اصحاب رسانه و عزیزان حوزه‌ی اطلاع رسانی در تمام عرصه‌ها که عهده‌دار رسالتی عظیم هستند تبریک عرض نموده و امید آن داریم در راه پرمخاطره اطلاع رسانی و آزاداندیشی همیشه موفق و پیروز باشند.

ضمن اعلام پیوستن به پویش #روز_خبرنگار_ روز_ نشست_خبری_نیست برای پیام‌آوران آگاهی و نیک‌اندیشی توفیق روزافزون در ایجاد نقشی ماندگار در آسمان فرهنگ و دانایی این مرز و بوم را آرزومندیم.

 

حسینعلی فلاح             علیرضانقوی

رییس شورای اسلامی     شهردار میبد

شهر میبدبازدید شهردار میبد از فنی حرفه ای شهرستان میبد

مراکز فنی و حرفه ای از مصادیق شعار سال هستند/ مجموعه مدیریت شهری آماده هرگونه همکاری با فنی و حرفه ای است

مجموعه مدیری شهری میبد در زمینه های مهارت های اداری، فنی و مهارت‌های هفت‌گانه‌ی ICDL پرسنل خود می تواند تعامل خوبی با فنی و حرفه‌ای شهرستان داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد: به مناسبت ۶ مرداد روز ملی مهارت آموزی مهندس نقوی شهردار میبد به همراه تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر میبد از سازمان فنی و حرفه‌ای شهرستان بازدید کردند.

در ابتدای این نشست شهردار میبد روز ملی مهارت آموزی را به مدیریت، پرسنل و مربیان فنی و حرفه ای شهرستان تبریک گفت.

وی با اشاره به اینکه وقتی اساسنامه فنی و حرفه ای را مطالعه می کنیم و وظایف ذاتی که برعهده این مجموعه بزرگ و خوب گذاشته شده است را متوجه می شویم که تعریف استانداردهای آموزشی کارهای فنی و مهارت آموزی به عهده این مجموعه است.

شهردار میبد ادامه داد: مجموعه فنی و حرفه‌ای زحمات خیلی زیادی می‌کشد؛ خصوصاً در سال‌های اخیر با همکاری که این مجموعه با دولت در زمینه‌های مختلف نیروی کار داشته‌اند اتفاقات خوبی روی داده است.

مهندس نقوی با تاکید بر اینکه فنی و حرفه ای یک دانشگاه است که علم و فن را کنار هم دارد تصریح کرد: رشته‌های خیلی خوب و کاربردی در این مجموعه دائر است. فنی و حرفه ای مصداق آن ضرب‌المثل معروف است که ماهی به جویا کار و حرفه داده نمی‌شود بلکه ماهیگیری آموزش داده می شود. با تسهیلاتی که جامعه کار می تواند در اختیار فرد آموزش دیده قرار دهد، او می‌تواند روی پای خود بایستد و کار ایجاد کند.

وی تاکید کرد: یکی از مصادیق شعار سال رونق تولید که توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده است، همین مرکز است که باید تقویت و حمایت شود.

شهردار میبد با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری اعلام آمادگی می کند با حمایت شورا هرگونه کمکی که از دستش بر آید با فنی و حرفه ای میبد داشته باشد افزود: مجموعه مدیری شهری میبد در زمینه های مهارت های اداری، فنی  و ICDL پرسنل خود می تواند ارتباط خوبی با فنی و حرفه ای شهرستان داشته باشد. هرچه ارتباط بهتری این مجموعه با ارگان های دولتی و خصوصی شهرستان داشته باشد در قبال آن نیز می تواند از خدماتی دریافت کند.

گفتنی است در این جلسه فلاح رئیس فنی حرفه ای شهرستان میبد خواستار مساعدت شهرداری در زمینه‌ی سرویس دهی سازمان حمل و نقل عمومی به مراجعه کنندگان به این مکان شد‌.نقوی شهردار میبد در نشست هم اندیشی شهرداران و اعضای ادوار شوراهای اسلامی شهر میبد:

تلاشمان این است که براساس عدالت محوری پروژه ها، اجرا گردد

نشست هم‌اندیشی و هم‌افزایی شهرداران و اعضای ادوار شورای اسلامی شهر میبد با حضور فرماندار و مسوولین شهرداری و شورای اسلامی شهر میبد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، پنجشنبه گذشته نشست هم‌اندیشی و هم‌افزایی شهرداران و اعضای ادوار شورای اسلامی شهر میبد با حضور فرماندار و مسوولین شهرداری و شورای اسلامی شهر برگزار شد.

در ابتدای این نشست نقوی شهردار میبد ضمن خیرمقدم به حضار به بیان پاره‌ای از مسائل و مشکلات شهری میبد پرداخت و از حاضران خواست تا در این مسائل مجموعه مدیریت شهری را یاری کنند.

وی با بیان اینکه با راه اندازی سامانه ایساب بخش زیادی از خدمات صدور پروانه به صورت الکترونیکی به شهروندان ارائه می‌شود اظهار داشت: با راه اندازی این سامانه و تصاویری که به صورت 360 درجه از خیابان‌ها، معابر و سطح شهر تدوین شده خدمات با سرعت بیشتر و بهتری به شهروندان ارائه می‌شود.

شهردار میبد اضافه نمود: شهروندان نیز می‌توانند از طریق این سامانه و از منزل می‌توانند خدمات خود را دریافت کنند.

وی تاکید کرد: بزودی پرداخت عوارض نوسازی و کسب و پیشه از طریق سایت شهرداری و همچنین اپلیکیشنی که آماده سازی آن رو به پایان است، امکان پذیر خواهد شد.

مهندس نقوی با اشاره به حضور شهرداری میبد در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان خاطرنشان ساخت: برای اولین بار شهرداری میبد در این حوزه شرکت کرد. در این نمایشگاه یک روز به نام «روز میبد در اصفهان» نامگذاری شد که برنامه های متنوعی برای بزرگداشت میبد تدارک دیده شد. در چهار روزی که شهرداری میبد در سالن اصلی نمایشگاه حضور داشت شاهد بازدید گردشگران خارجی و داخلی از غرفه میبد بودیم.

وی ادامه داد: حضور میبد در این نمایشگاه را می توان اولین گام جهت توسعه صنعت گردشگری به عنوان درآمدهای پایدار و پاک برای شهرداری برشمرد.

مهندس نقوی در ادامه به بحث پروژه های عمرانی پرداخت و افزود: با پیشنهاد اعضای شورای اسلامی شهر و مجموعه مدیریت شهری، محلات براساس شاخص جمعیت، امکانات، خدمات و تاسیسات شهری که در آن وجود دارد به هفت منطقه تقسیم بندی شده است.

شهردار میبد تصریح کرد: 8 پروژه عمرانی در زمینه بهسازی، جدول گذاری، پیاده روسازی و آسفالت معابر با مبلغ 104 میلیارد ریال که 80 درصد این اعتبار از درآمد شهرداری و 20 درصد نیز از ستاد بازآفرینی تامین اعتبار شده است، با آغاز دهه کرامت و هفته شورا و شهرداری این پروژه ها شروع به کار کرده است.

مهندس نقوی از طرح های در دست اقدام شهرداری، طرح «جامع پسماند شهری و تفکیک زباله از مبدا» را بیان کرد و افزود: متاسفانه شاهد حضور زباله‌گردها در طول شبانه روز در سطح شهر و اطراف سطل‌های زباله هستیم که این عمل چهره شهر را نازیبا کرده است.

وی اضافه نمود: در کنار فرهنگ سازی که باید انجام دهیم بحث ایجاد زیرساخت های اجرای تفکیک پسماند از مبداء است. طرح جامع توسط جهاد دانشگاهی در حال تدوبن است.

نقوی با اشاره به اینکه برای مسئله تفکیک زباله ها با پیمانکاران با تجربه دیدار و گفتگو کرده و همچنین برنامه بازدید از شهرهای موفق در این زمینه را در دستور کار داریم، خاطرنشان ساخت: تفکیک زباله باید از درب منازل شروع شود. در کنار پیاده کردن این طرح با ایجاد طرح های تشویقی و ایجاد ایستگاه‌های دریافت بازیافت از مردم بخواهیم با تفکیک زباله از مبدا به زیبا شدن چهره شهر کمک کنیم. این طرح مزایای زیست محیطی بسیاری دارد.

وی همچنین از تدوین نظام نامه زیباسازی و مبلمان شهری خبرداد و تاکید کرد: فاز اول این طرح با هدف ساماندهی سیما و منظر شهری به پیرایش و اصلاح نازیبایی‌های خیابان امام و برخی میدان‌ها می پردازد. در ادامه نیز قصد داریم تا پایان سال ورودی شهر از طرف اردکان به میبد را سامان‌دهی خواهیم‌کرد.

نقوی از دیگر معضلات شهری میبد را «سدمعبر» عنوان کرد و تصریح کرد: این معضل در برنامه های ابلاغی فرمانداری که با هم اندیشی امام جمعه، فرماندار و نماینده در ابتدی سال به دستگاه اجرایی ابلاغ می شود نیز وجود دارد. تا نیمه اول مرداد جلسات خود را با ادارات همکار مانند اصناف، نیروی انتظامی، اداره صنعت، معدن و تجارت و ... برگزار خواهیم کرد و امیدواریم با پروسه یکساله، قدم به قدم پیش برویم و این معضل را حل کنیم.

شهردار میبد به بحث ایجاد درآمدهای پایدار اشاره کرد و گفت: امسال با برگزاری جلسات منظمی که با کارشناسان مربوطه داشته ایم، مسائل و مشکلات را پایش کرده ایم.

وی با تاکید بر اینکه از زمان حضور در شهرداری تاکنون در حوزه آزادسازی تاکنون 43 مورد آزادسازی داشته ایم که حدوداً 120 میلیارد ریال در این حوزه پرداخت و یا خدمات شناوری با تصویب شورای اسلامی شهر به شهروندان ارائه شده است تاکید کرد: روز به روز تامین منابع مالی برای شهرداری ها سخت تر می شود.

نقوی شهردار میبد با اشاره به اینکه در گذشته زمین چون ارزش چندانی نداشت مردم آن را برای آزادسازی خیابان به شهرداری واگذار می کردند گفت: شاهد آن هستیم برخی هم اکنون با طرح دعوی خواستار اخذ مبالغ هنگفتی از شهرداری هستند. آن زمان هر آزادسازی انجام شده حق و حقوق نیز پرداخت شده است. شهرداران در صورتی که از این مسائل اطلاعاتی دارند در اختیار شهرداری قرار دهند.

شهردار میبد برگزاری «همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری شهر میبد» را از دیگر برنامه  این شهرداری در آینده نزدیک عنوان کرد و افزود: با معرفی فرصت های سرمایه گذاری شهر میبد بتوانیم درآمدهای پایداری برای شهرداری میبد ایجاد کنیم.


نمایش 1 - 5 از 881 نتیجه
تعداد در هر صفحه 5
از 177