به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، در آستانه روز بزرگداشت مقام معلم، این شهرداری اقدام به ساخت و نصب المان خاطره شهری با عنوان سپاس معلم نموده است.

علیرضا نقوی شهردار میبد در این خصوص افزود: شهر دارای مفاهیم گوناگونی است که یکی از آنها، ایجاد و تداعی خاطرات عمومی شهروندان است که یک تعلق خاطر و وابستگی در آنها ایجاد می کند.

وی عنوان کرد: نماد های خاطره شهری در میان نسل ها انتقال داده می شود و در حافظه جمعی ماندگار می شوند و اگر شهری فاقد حافظه تاریخی باشد یعنی شهر نتوانسته دلبستگی برای شهروندان ایجاد کند.

شهردار میبد یکی از شاخص های هویتمندی وجود المان ها و نمادهای خاطره شهری دانست و افزود: با این هدف در بهار99 تعداد 7 نماد و المان خاطره شهری در میبد نصب می شود که یکی از آنها سپاس معلم است.

لازم به ذکر است این المان متشکل از 4 فیگور انسانی با ابعاد واقعی از جنس فایبرگلاس می باشد.به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، صبح امروز نشست هم اندیشی و هم افزایی شهرداران و اعضای ادوار شوراهای اسلامی برگزار شد.

در ابتدای جسله نقوی شهردار میبد ضمن عرض خیر مقدم وتشکر از حضور اعضای ادوار شوراها به بیان دلایل و لزوم تشکیل چنین نشستی برای آینده شهر میبد پرداخت وی توسعه و پیشرفت سال‌های اخیر و چهار دهه گذشته میبد را مرهون و وابسته تلاش و مجاهدت های مردان و زنان بزرگ و خادمی دانست که هر یک سهم ویژه ای در اعتلای نام این شهر در تاریخی داشته اند. در این میان نام و سهم شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی سابق و اسبق بیش از دیگران بوده و این عزیزان پیش قراول توسعه و آبادانی میبد بوده اند.

نقوی افزود: باتوجه به فعالیت شهرداران در دوره خدمت و دغدغه ی شما آنان در ساماندهی شهر بر آن شدیم تا نشست هم اندیشی امروز را به گفتگو بنشینیم چرا که ضروری است از خرد جمعی بهره ببریم در این میان از تمامی نخبگان و فرهیختگان و ارائه راهکار جهت پیشرفت و رونقی که را داشته باشند به گرمی می فشاریم.

وی ادامه داد: شما شهر و شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر میبد گروهی از تجربه اطلاعات ارزشمند و اساتید بنده هستید شما تاثیر بسزایی در ارائه بهتر خدمات خواهد داشت و بهره گیری از دیدگاه ها و تجارب خود راهی نو در شیوه مدیریت را در پیش چشمان ما خواهد گشود و معتقدم که ما همه اجزای یک کل هستیم و باید همگام به همراه باشیم تا بتوانیم میبد را به جایگاه حضور برسانیم.

وی همچنین رئوس فعالیت‌های شاخص انجام شده در مدیریت شهری تا دوره پنجم شورای اسلامی شهر میبد را شامل تهیه طرح نظام نامه طرح جامع زیباسازی و مبلمان شهری ساماندهی ورودی شهر تهیه طرح جامع پسماند شهری و تفکیک و تصویب شدن طرح تفضیلی نرم افزارشهرسازی شروع طرح های عمرانی وحضور در نمایشگاه گردشگری اصفهان و بندرعباس سدمعبر را بیان نمودند.

 همچنین فلاح رئیس شورای اسلامی شهر میبد ضمن تشکر از مجموعه شهرداری برگذاری این نشست دغدغه‌های اصلی امروز شهرداری را تعریف درآمدهای پایدار و تعیین تکلیف و آزادسازی ها و املاک قرار گرفته در طرح های عمرانی در سال پیشین دانست.به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، صبح امروز علیرضا نقوی شهردار میبد با حضور در جلسه علنی شورای اسلامی شهر میبد ضمن تقدیم لایحه بودجه 1400 شهرداری میبد به شورای اسلامی شهر میبد عنوان کرد: سال 99 به عنوان سال پایانی سده 1300 همزمان اتفاقات و رویداد‌های پیش‌بینی نشده برای کشور رخ داد که میبد هم از آن مستثنی نبود. تحریم‌های روز افزودن، شیوع کرونا و... از آن موارد بود.
 شهرداری میبد از زمان شیوع ویروس کرونا با همراهی سپاه و بسیج درکنار کادر درمان قرار گرفت. به جرات می‌توان گفت از معدود دستگاه‌هایی بودیم که بیشترین آسیب را دیدیم.
شهردارمیبد افزود: بسیاری از درآمد‌های عمومی شهرداری در دوران کرونا مختل شد اما علی‌رغم همه‌ی مشکلات با عنایت و همکاری اعضای شورای اسلامی شهر که به عنوان اتاق فکر شهرداری هستند توانستیم بودجه‌ی 1399 را در ترازی قابل قبول محقق کنیم.
نقوی عنوان کرد: امیدوار بودم امسال بتوانیم برنامه‌ی 5 سال1400 تا 1405 شهر میبد تدوین و تصویب نماییم تا برمبنای آن بودجه سال 1400 به عنوان آغازین سال قرن جدید را تقدیم شورا نماییم که امیدوارم در فرصت باقیمانده در پیوست عمرانی فرهنگی بتوانیم این مهم را محقق کنیم.
دبیر شهر جهانی زیلو در خصوص لایحه بودجه سال 1400 گفت: براساس تحقق بودجه سال 99 و پیش‌بینی‌های موجود بر اساس دفترچه عوارض سال آینده و در‌آمدهای پیش‌بینی شده بودجه 775 میلیارد ریالی سال‌1400 را با رشدی 48 درصدی نسبت به سال 1399 را به خدمت ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر میبد ارائه نمودیم.
شهردار میبد ضمن ابراز خرسندی از رشد بودجه شهرداری از سال 96 تا کنون افزود: در سال 1396 آغاز دوره‌ی پنجم شورای اسلامی شهر، شهرداری میبد با بودجه‌ی‌270 میلیارد ریالی، تحویل و در سال 1400 با رشد 287 درصدی تحویل شورای ششم می‌شود.
نقوی در خصوص اجرای پروژه‌های عمرانی و فرهنگی سال 1399 عنوان کرد: سال 1399 نقطه‌ی عطفی در برنامه‌ی عمرانی، فرهنگی‌اجتماعی شهرداری میبد علی‌رغم تمام محدودیت‌های کرونایی بود.
وی به برخی از برنامه‌های محقق شده اشاره کرد و افزود: منطقه‌بندی اجرای پروژه‌های محلی بر اساس اولویت بندی‌های اعضای شورا و در کنار آن اجرای پروژه‌های شهر در حوزه‌های توسعه پایدار و نگاهی انسان محور نه‌بتن محور به شهر، اجرای فاز یک مجموعه فرهنگی گردشگری بام میبد، آغاز عملیات عمرانی ارگ شهرداری میبد که از اولویت‌های مهم مجموعه‌ی بزرگان شهر و شورای پنجم و گذشته بوده، اتفاقات خوبی در زمینه زیلو، زیباسازی و مبلمان شهری، شهر دوستدار کودک همه و همه توفیقات سال1399 بوده، هرچند معتقدیم می‌توانستیم بر برخی پروژه‌ها با سرعت عمل بهتری حرکت کنیم مانند عملیات ارگ شهرداری، خیابان تالار شهیدیه و ... ولی با مساعد شدن شرایط آب و هوایی شاهد رشد بهتر و سریع‌تر اجرای پروژه‌ها خواهیم بود
نقوی درخصوص اعتبارات پروژه های سال 1400 گفت: با توجه به درخواست شهروندان در حوزه بهسازی و آسفالت معابر، بودجه 1400 در این حوزه 25 درصد افزایش داریم و نگاهی همه جانبه به محلات کمتر توسعه‌یافته داریم. ماموریت‌های شهر دوستدار کودک، دبیرخانه شهر جهانی زیلو از بودجه‌ی ویژه‌ای برخوردار خواهند بود. در مسیر رسیدن به شهر و شهرداری الکترونیک، افزایش و نوسازی ماشین آلات عمرانی، بهره برداری از کارخانه آسفالت شهرداری میبد از دیگر اولویت‌های سال آینده هست.
شهردار میبد ضمن تقدیر و تشکر از همراهی، همدلی و حضور همه جانبه در مجموعه فعالیت‌های صورت گرفته اعضای شورای اسلامی شهر، از تلاش‌ها و فعالیت‌های مجموعه معاونان، مدیران عامل سازمان‌ها، روسای واحدها و تک تک پرسنل زحمتکش و خدوم شهرداری تقدیر و تشکر کرد و افزود: امیدوارم سال 1400 فصلی نوین از دفتر خدمت‌رسانی به شهروندان عزیز میبد باشد.


 

به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، علیرضا نقوی از تصویب تعرفه عوارض و بهای خدمات پیشنهادی سال 1400 شهرداری میبد، توسط شورای اسلامی شهر خبر داد.

شهردار میبد به تخفیف‌ها و معافیت‌های مندرج در تعرفه عوارض و بهای خدمات پیشنهادی سال 1400 اشاره و عنوان کرد: کلیه جانبازان، آزادگان، خانواده درجه یک شهدا(پدر، مادر، همسر و فرزند) رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور در جبهه، مدافعان حرم، فرزندان جانبازان بالای 50 درصد، زنان سرپرست خانوار و مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور از پرداخت هزینه صدور پروانه ساختمانی و عوارض شهرداری و بازسازی برای یکبار در حد یک واحد مسکونی تا سقف120 متر مربع معاف می‌باشند و مازاد بر معافیت شامل پرداخت عوارض خواهد بود.

نقوی از تخفیف به مزدوجین سال 1398 به بعد خبر داد و افزود: کلیه مزدوجین از سال 1398 به بعد و نخبگان کشوری تا سقف 120 مترمربع ساختمان مسکونی از پرداخت عوارض شهرداری و صدور پروانه ساختمانی و بازسازی معاف و همچنین نخبگان استانی شامل 50درصد تخفیف مذکور می‌شوند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات بی دریغ کادر درمان، در خصوص تخفیف به پرسنل کادر شبکه بهداشت و درمان نیز بیان کرد: کلیه پرسنل کادر شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان امام جعفرصادق(ع) در سال 1400 تا سقف 120 متر مربع ساختمان مسکونی برای یک بار از پرداخت عوارض شهرداری و صدور پروانه ساختمانی معاف هستند.

شهردار میبد با اشاره به گستره بافت تاریخی و اهمیت احیای این بافت عنوان کرد: به منظور احیای بافت قدیم مصوب و تشویق به ساخت و ساز و بازسازی و نوسازی و مقاوم سازی بناهای مسکونی براساس ضوابط و مقررات میراث فرهنگی واقع در آن، اینگونه بناها از پرداخت عوارض زیربنا معاف می باشند، این معافیت شامل عوارض صدور پروانه ساختمانی مجتمع ها و آپارتمان های مسکونی نیز می شود.

نقوی از تخفیف 50 درصدی صدور پروانه ساختمانی بصورت مجتمع مسکونی در بافت فرسوده( اراضی وقف) خبر داد و درخصوص سایر تخفیفات گفت: از جمله تخفیفات دیگر صدور پروانه ساختمان موسسات خیریه عام المنفعه، اماکن فرهنگی، ورزشی، بهداشتی و درمانی عام المنفعه، مساجد، حسینیه ها، حوزه های علمیه و اماکن مذهبی اقلیت های دینی رایگان می‌باشد و همچنین شهرداری جهت تشویق شهروندان مبنی بر پرداخت به موقع عوارض نوسازی و هزینه پسماند تخفیفاتی در نظر گرفته است.

گفتنی است باتوجه به تبصره ۱ ماده ۵۰ قانون مالیات بر ارزش افزوده و همچنین بند ۱۶ ماده۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورا های اسلامی کشور مصوب سال ۱۳۷۵ و اصلاحات بعدی، تعرفه عوارض و بهای خدمات و ارزش معاملاتی ملاک عمل شهرداری میبد جهت اجرا در سال ۱۴۰۰ طی مصوبه شماره ۱۱۴۱ مورخ ۱۳ بهمن ۹۹ به تایید شورای اسلامی شهر میبد رسید و از ابتدای سال۱۴۰۰قابل اجرا خواهد بود.


به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، همزمان با میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) نشست هم اندیشی مدیران بانو و فعلان شهرستان میبد با شهردار میبد با هدف شناخت پتانسیل ها و ظرفیت میبد از دید بانوان مدیر و فعالان شهرستان در راستای خدمت رسانی شایسته به شهروندان برگزار شد.
علیرضا نقوی ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه (س) به جامعه بانوان شهرستان و میهمانان، حضرت زهرای مرضیه(س) را مظهر یک دختر نمونه برای پدرش، بانوی نمونه برای همسرش و مظهر یک زن مبارز و مسوول در برابر زمانه و سرنوشت جامعه خواند.
شهردار میبد در ادامه با اشاره به گزارش‌ها و دغدغه های عنوان شده از سوی بانوان در این جلسه افزود: زنان توانمند در کشور در هر مسئولیت و پستی که اراده کنند می توانند مشغول به کار شوند و برای حضور آنان محدودیتی وجود ندارد بلکه بایستی توانمندی‌ و شایستگی لازم را داشته باشند.
وی تصریح کرد: زنان در پست های مختلف شهرداری ها و استانداری ها مشغول به خدمت هستند و در حوزه‌های علمی و کارآفرینی نیز خوش درخشیده‌اند.
نقوی ضمن دقیق خواندن بانوان در اجرای مسئولیت های خود عنوان کرد: در واگذاری مسئولیت به بانوان، درصد اشتغال و مسئولیت معنی ندارد، نیاز است با نگاه شایسته سالار و دید تخصصی مسئولیت‌ها واگذار گردد.
دبیر شهر جهانی زیلو، اجرای مجموعه فرهنگی گردشگری بام میبد را یکی از پروژه های مهم عنوان کرد و افزود: : پارک در منطقه حسن اباد، حدود 20 سال، فقط با کاشت تعدادی درخت به حال خود رها شده بود و مشکلات عدیده ای در این خصوص داشت که با طراحی فضاهای مناسبت مانند ایجاد رینگ دوچرخه‌سواری، احداث اولین سینمای روباز با ظرفیت 850 نفر، چمن مصنوعی فوتبال، زمین بازی والیبال، طراحی فرش بازی برای بچه‌ها، مسیر پیاده رو برای خانواده‌ها و ... و بصورت خانواده محور در حال اجرا می باشد و بعنوان پروژه ملی در اسفند ماه بصورت ویدیو کنفرانس توسط رئیس جمهور افتتاح می شود.