گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، علیرضا نقوی شهردار، علیرضا حسین بیگی رئیس دادگستری و هادی زارع رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میبد، با جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان یزد دیدار کردند.

حسین بیگی در این دیدار ضمن تشریح اقدامات انجام شده در زمینه صیانت از خانواده و دفاع از حقوق کودک در شهرستان میبد از ایجاد کلینیک حقوق شهرستان میبد همزمان با مرکز استان و از برگزاری جلسات شورای راهبردی این کلینیک و برنامه های پیش روی آن خبر داد.

شهردار میبد ضمن موثر خواندن همکاری ادارات مرتبط در پرورش نسل آینده کشور گفت: همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دادگستری و شهرداری می‌تواند اتفاق خوبی را برای کودکان و نوجوانان میبد رقم بزند. ایجاد خانه کودک و نوجوان شهرستان میبد می‌تواند محلی امن و مطمئن برای پرورش استعدادها و بروز تفکر خلاق در کودکان باشد

نقوی افزود: کلنیک حقوق کودک، دبیرخانه شهر دوستدار کودک، کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان می‌تواند به عنوان واحدهای زیرمجموعه خانه کودک و نوجوان محسوب گردد.

شهردار میبد مساعدت و همکاری خوب اعضای شورای اسلامی شهر میبد در حوزه فرهنگی اجتماعی را ستود و عنوان کرد: حضور و همراهی اعضای شورای اسلامی شهر میبد در برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی اجتماعی و حمایت از کودکان و نوجوانان پشتوانه ای برای ادامه این راه است.

جوادیان زاده ضمن تقدیر و تشکر از شهردار میبد به عنوان مدیر فرهنگ پرور و حمایت از برنامه های اجتماعی و فرهنگی در کنار فعالیت‌های عمرانی و خدماتی را ارزنده و قابل تقدیر خواند.

وی از احداث اولین سالن سینمای روباز استان یزد در مجموعه فرهنگی گردشگری بام میبد تشکر کرد و افزود: می‌توان از این پروژه به عنوان یکی از پروژه‌های خوب استان در راستای برگزاری برنامه‌های مفرح و شاد نام برد که علاوه بر شهروندان میبدی، مسافران و شهروندان شهرستان‌های دیگر هم می‌توانند از این فضا استفاده کنند.

گفتنی است در این دیدار جوادیان زاده در خصوص تاسیس خانه کودک و نوجوان با همکاری ارشاد شهرستان میبد در محل سابق هنرستان هنرهای زیبا قول همکاری داد.

در پایان این دیدار به رسم یادبود لوح زیلوی میبد به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اهدا شد.