به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، در جلسه بیست و پنجم دی ماه شورای اسلامی شهر میبد که با حضور مدیریت آموزش و پرورش شهرستان همراه بود، مشکلات ایمنی دانش آموزان در معابر شهری بررسی و در راستای رفع آن، سه تفاهم نامه منعقد شد.

علیرضا آزادمنش سخنگوی شورای اسلامی شهر میبد در این خصوص گفت: سلامت دانش آموزان و به طور کلی شهروندان، یکی از اولویت های مدیران شهریست و شهرداری و شورای اسلامی شهر میبد در راستای رفع موانع و مشکلات این حوزه از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

وی در خصوص موافقت های صورت گرفته با آموزش و پرورش میبد در این جلسه گفت: با توجه به طرح اصلاح ترافیکی تقاطع مجاور مدرسه شاهد امام جعفرصادق(ع) و قرار گرفتن بخشی از حیاط این مدرسه در طرح، تفاهم شد با همکاری آموزش و پرورش و شهرداری، آزادسازی جداره این مدرسه و ساخت سرویس بهداشتی و دیوارکشی در اسرع وقت به انجام برسد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر میبد همچنین از استفاده دوگانه از پارک مجاور مدرسه خیری پاکنژاد به عنوان حیاط مدرسه و پارک بانوان خبرداد و افزود: باتوجه به ایجاد فضای سبز در زمین مقابل مدرسه پاکنژاد از سوی شهرداری، تفاهم شد بخشی از این فضای سبز بصورت مشترک به عنوان پارک بانوان و حیاط مدرسه استفاده شود و جداره سازی توسط آموزش و پرورش به اجرا درآید.

آزادمنش در خصوص رفع مشکل پارکینگ مدرسه شهید محمدحسین دهقانی در بلوار شهید فاضلی نیز عنوان کرد: با توجه به عدم وجود پارکینگ و فضای فارغ از ایمنی مقابل این مدرسه برای دانش آموزان و احتمال بروز حادثه در زمان ورود و خروج، موافقت شد فضای حیاط خلوت مدرسه در ضلع جنوبی آن، پس از طی مراحل اداری و موافقت آموزش و پرورش، از سوی شهرداری دیوارکشی و فضاسازی شده و به عنوان پارکینگ عمومی برای مدرسه مورد استفاده قرار گیرد.