به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، صبح امروز علیرضا نقوی شهردار میبد با حضور در جلسه علنی شورای اسلامی شهر میبد ضمن تقدیم لایحه بودجه 1400 شهرداری میبد به شورای اسلامی شهر میبد عنوان کرد: سال 99 به عنوان سال پایانی سده 1300 همزمان اتفاقات و رویداد‌های پیش‌بینی نشده برای کشور رخ داد که میبد هم از آن مستثنی نبود. تحریم‌های روز افزودن، شیوع کرونا و... از آن موارد بود.
 شهرداری میبد از زمان شیوع ویروس کرونا با همراهی سپاه و بسیج درکنار کادر درمان قرار گرفت. به جرات می‌توان گفت از معدود دستگاه‌هایی بودیم که بیشترین آسیب را دیدیم.
شهردارمیبد افزود: بسیاری از درآمد‌های عمومی شهرداری در دوران کرونا مختل شد اما علی‌رغم همه‌ی مشکلات با عنایت و همکاری اعضای شورای اسلامی شهر که به عنوان اتاق فکر شهرداری هستند توانستیم بودجه‌ی 1399 را در ترازی قابل قبول محقق کنیم.
نقوی عنوان کرد: امیدوار بودم امسال بتوانیم برنامه‌ی 5 سال1400 تا 1405 شهر میبد تدوین و تصویب نماییم تا برمبنای آن بودجه سال 1400 به عنوان آغازین سال قرن جدید را تقدیم شورا نماییم که امیدوارم در فرصت باقیمانده در پیوست عمرانی فرهنگی بتوانیم این مهم را محقق کنیم.
دبیر شهر جهانی زیلو در خصوص لایحه بودجه سال 1400 گفت: براساس تحقق بودجه سال 99 و پیش‌بینی‌های موجود بر اساس دفترچه عوارض سال آینده و در‌آمدهای پیش‌بینی شده بودجه 775 میلیارد ریالی سال‌1400 را با رشدی 48 درصدی نسبت به سال 1399 را به خدمت ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر میبد ارائه نمودیم.
شهردار میبد ضمن ابراز خرسندی از رشد بودجه شهرداری از سال 96 تا کنون افزود: در سال 1396 آغاز دوره‌ی پنجم شورای اسلامی شهر، شهرداری میبد با بودجه‌ی‌270 میلیارد ریالی، تحویل و در سال 1400 با رشد 287 درصدی تحویل شورای ششم می‌شود.
نقوی در خصوص اجرای پروژه‌های عمرانی و فرهنگی سال 1399 عنوان کرد: سال 1399 نقطه‌ی عطفی در برنامه‌ی عمرانی، فرهنگی‌اجتماعی شهرداری میبد علی‌رغم تمام محدودیت‌های کرونایی بود.
وی به برخی از برنامه‌های محقق شده اشاره کرد و افزود: منطقه‌بندی اجرای پروژه‌های محلی بر اساس اولویت بندی‌های اعضای شورا و در کنار آن اجرای پروژه‌های شهر در حوزه‌های توسعه پایدار و نگاهی انسان محور نه‌بتن محور به شهر، اجرای فاز یک مجموعه فرهنگی گردشگری بام میبد، آغاز عملیات عمرانی ارگ شهرداری میبد که از اولویت‌های مهم مجموعه‌ی بزرگان شهر و شورای پنجم و گذشته بوده، اتفاقات خوبی در زمینه زیلو، زیباسازی و مبلمان شهری، شهر دوستدار کودک همه و همه توفیقات سال1399 بوده، هرچند معتقدیم می‌توانستیم بر برخی پروژه‌ها با سرعت عمل بهتری حرکت کنیم مانند عملیات ارگ شهرداری، خیابان تالار شهیدیه و ... ولی با مساعد شدن شرایط آب و هوایی شاهد رشد بهتر و سریع‌تر اجرای پروژه‌ها خواهیم بود
نقوی درخصوص اعتبارات پروژه های سال 1400 گفت: با توجه به درخواست شهروندان در حوزه بهسازی و آسفالت معابر، بودجه 1400 در این حوزه 25 درصد افزایش داریم و نگاهی همه جانبه به محلات کمتر توسعه‌یافته داریم. ماموریت‌های شهر دوستدار کودک، دبیرخانه شهر جهانی زیلو از بودجه‌ی ویژه‌ای برخوردار خواهند بود. در مسیر رسیدن به شهر و شهرداری الکترونیک، افزایش و نوسازی ماشین آلات عمرانی، بهره برداری از کارخانه آسفالت شهرداری میبد از دیگر اولویت‌های سال آینده هست.
شهردار میبد ضمن تقدیر و تشکر از همراهی، همدلی و حضور همه جانبه در مجموعه فعالیت‌های صورت گرفته اعضای شورای اسلامی شهر، از تلاش‌ها و فعالیت‌های مجموعه معاونان، مدیران عامل سازمان‌ها، روسای واحدها و تک تک پرسنل زحمتکش و خدوم شهرداری تقدیر و تشکر کرد و افزود: امیدوارم سال 1400 فصلی نوین از دفتر خدمت‌رسانی به شهروندان عزیز میبد باشد.