به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، علیرضا نقوی از تصویب تعرفه عوارض و بهای خدمات پیشنهادی سال 1400 شهرداری میبد، توسط شورای اسلامی شهر خبر داد.

شهردار میبد به تخفیف‌ها و معافیت‌های مندرج در تعرفه عوارض و بهای خدمات پیشنهادی سال 1400 اشاره و عنوان کرد: کلیه جانبازان، آزادگان، خانواده درجه یک شهدا(پدر، مادر، همسر و فرزند) رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور در جبهه، مدافعان حرم، فرزندان جانبازان بالای 50 درصد، زنان سرپرست خانوار و مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور از پرداخت هزینه صدور پروانه ساختمانی و عوارض شهرداری و بازسازی برای یکبار در حد یک واحد مسکونی تا سقف120 متر مربع معاف می‌باشند و مازاد بر معافیت شامل پرداخت عوارض خواهد بود.

نقوی از تخفیف به مزدوجین سال 1398 به بعد خبر داد و افزود: کلیه مزدوجین از سال 1398 به بعد و نخبگان کشوری تا سقف 120 مترمربع ساختمان مسکونی از پرداخت عوارض شهرداری و صدور پروانه ساختمانی و بازسازی معاف و همچنین نخبگان استانی شامل 50درصد تخفیف مذکور می‌شوند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات بی دریغ کادر درمان، در خصوص تخفیف به پرسنل کادر شبکه بهداشت و درمان نیز بیان کرد: کلیه پرسنل کادر شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان امام جعفرصادق(ع) در سال 1400 تا سقف 120 متر مربع ساختمان مسکونی برای یک بار از پرداخت عوارض شهرداری و صدور پروانه ساختمانی معاف هستند.

شهردار میبد با اشاره به گستره بافت تاریخی و اهمیت احیای این بافت عنوان کرد: به منظور احیای بافت قدیم مصوب و تشویق به ساخت و ساز و بازسازی و نوسازی و مقاوم سازی بناهای مسکونی براساس ضوابط و مقررات میراث فرهنگی واقع در آن، اینگونه بناها از پرداخت عوارض زیربنا معاف می باشند، این معافیت شامل عوارض صدور پروانه ساختمانی مجتمع ها و آپارتمان های مسکونی نیز می شود.

نقوی از تخفیف 50 درصدی صدور پروانه ساختمانی بصورت مجتمع مسکونی در بافت فرسوده( اراضی وقف) خبر داد و درخصوص سایر تخفیفات گفت: از جمله تخفیفات دیگر صدور پروانه ساختمان موسسات خیریه عام المنفعه، اماکن فرهنگی، ورزشی، بهداشتی و درمانی عام المنفعه، مساجد، حسینیه ها، حوزه های علمیه و اماکن مذهبی اقلیت های دینی رایگان می‌باشد و همچنین شهرداری جهت تشویق شهروندان مبنی بر پرداخت به موقع عوارض نوسازی و هزینه پسماند تخفیفاتی در نظر گرفته است.

گفتنی است باتوجه به تبصره ۱ ماده ۵۰ قانون مالیات بر ارزش افزوده و همچنین بند ۱۶ ماده۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورا های اسلامی کشور مصوب سال ۱۳۷۵ و اصلاحات بعدی، تعرفه عوارض و بهای خدمات و ارزش معاملاتی ملاک عمل شهرداری میبد جهت اجرا در سال ۱۴۰۰ طی مصوبه شماره ۱۱۴۱ مورخ ۱۳ بهمن ۹۹ به تایید شورای اسلامی شهر میبد رسید و از ابتدای سال۱۴۰۰قابل اجرا خواهد بود.