به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، علیرضا نقوی شهردار میبد ضمن خیرمقدم به محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری و هیات همراه و سایر مسئولین و مدیران شهرستان، گفت: به دلیل محدودیت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این جلسه با حداقل جمعیت برگزار شد.
نقوی ضمن برشمردن اهمیت فضایل اخلاقی در دین اسلام و کشور ما افزود: در دین اسلام برای کودکان از بدو تولد حقوق ویژه و خاصی در نظر گرفته شده است و در راستای آن در قوانین کشور نیز حقوقی برای این قشر ضعیف جامعه دیده و برضرورت و اهمیت آن تاکید شده است و براساس بندهای6 و 21 ماده 55 قانون شهرداری ها، مجموعه مدیریت شهری ملکف به اجرای مناسب سازی، ایمنی فضاهای شهری و... می باشد که در کنار بیش از 300 وظیفه شهرداری ها این موارد بر اساس اولویت بندی پیگیری و اجرا گردد.
شهردار میبد از الحاق شهر میبد به شهرهای دوستدار کودک خبر داد و افزود: خوشبختانه در سال‌های اخیر دستورالعمل ایجاد شهر دوستدار کودک به عنوان یک قانون از سوی وزارت کشور به شهرداری ها ابلاغ شده است و تاکنون ۱۳ شهر بعنوان پایلوت در کشور در حال اجرای دستور العمل هستند و میبد بعنوان 14 شهر، به مجموعه شهرهای پایلوت شهر دوستدار کودک اضافه شده است که امیدواریم در این مقطع بتوانیم گام های مهمی برداریم.
وی درخصوص حوزه فعالیت های شهرهای دوستدار کودک عنوان کرد: قلمرو شهر دوستدار کودک فقط معطوف به مسائل فرهنگی اجتماعی نیست بلکه شامل حوزه های عمران، شهرسازی، معماری شهری، زیباسازی و ... می باشد
نقوی با ابراز خرسندی از حمایت های وزارت کشور در خصوص افتتاح کلینیک تخصصی کودک خاطرنشان ساخت: امیدواریم با افتتاح این کلینیک بتوانیم گامی در جهت تعالی بخشیدن به شخصیت کودکانمان که آینده سازان کشور و مرز و بوم هستند برداریم.

گفتنی است در انتهای برنامه احکام اعضای کمیته کلینیک حقوق کودک شهرستان میبد اهدا شد.