به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، علیرضا نقوی شهردار میبد در خصوص نصب پیام های شهروندی با موضوع حفاظت و حراست از اموال عمومی و فضای سبز گفت: با توجه به افتتاح فاز اول مجموعه فرهنگی گردشگری بام میبد، همکاری شهروندان در حفظ و نگهداری این مجموعه به عنوان یک تفرجگاه خانوادگی بیش از پیش احساس می شود و این مجموعه و سایر پروژه‌های شهری با هزینه خود شهروندان به بهره برداری می‌رسد و از شهروندان می خواهیم نقش مسئولیت‌پذیری و مشارکتی با مدیریت شهری در اداره امور شهر و نگهداری از اموال عمومی شهری داشته باشند.

نقوی توسعه فضای سبز از عوامل مهم و بسیار تاثیرگذار بر محیط‌زیست شهری خواند و افزود: زمانی که محیط‌شهری آکنده از درخت و درختچه و چمن و گل باشد، ضمن آنکه شادابی و طراوت را دوچندان خواهد ساخت، باعث کاهش آلودگی هوا نیز خواهد شد، اگرچه توسعه فضای‌سبز از وظایف خاص مدیریت شهری است لیکن حفظ و نگهداری از فضای سبز از تکالیف مشترک شهروندان و مدیریت شهری است.

دبیر شهر جهانی زیلو خاطر نشان کرد: اخلاق شهروندی ایجاب می‌کند با استفاده صحیح از فضاهای سبز در اطراف خود از جمله نشکستن شاخه‌های درختان، نچیدن گل‌ها، تخریب اموال عمومی و ... بیش از پیش از فضای سبز محیط‌ خود مراقبت کنیم.

در ادامه نقوی با توجه به هنجار شکنی برخی از افراد لاابالی و اعتراضات مردمی در خصوص برخورد با این افراد گفت: پس از افتتاح مجموعه فرهنگی گردشگری بام میبد و استقبال بی‌نظیر همشهریان از این فضا، متاسفانه شاهد تخریب و آسیب‌رساندن به بخشی از این مجموعه در شب چهار شنبه سوری و برخی ناهنجاری ها که خاطر شهروندان عزیز و مومن میبد را مکدر کرده، بودیم. وظیفه شهرداری آماده‌سازی این فضا می‌باشد و برای تامین امنیت این مجموعه از ارگان های بسیج، ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر و نیروی انتظامی درخواست همکاری و همیاری شد تا شاهد بروز این گونه ناهنجاری‌ها نباشیم.