به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، علیرضا نقوی شهردار میبد در آیین افتتاح مجموعه فرهنگی گردشگری بام شهر میبد گفت:امروز با حضور استاندار محترم و همزمان با نهاد ریاست جمهوری جهت افتتاح پروژه های شهرداری های کشور به صورت همزمان ۱۴پروژه شاخص در حوزه های فرهنگی، عمرانی، خدماتی و... شهرداری میبد افتتاح شد که این پروژه ها بالغ بر ۲۴۲ میلیارد ریال هزینه دربر داشته است.

شهردارمیبد افزود: البته همزمان با میبد پروژه های شهرداری های یزد، اردکان و نیر هم به صورت ویدیو کنفرانس به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات خوبی که در شورای پنجم میبد انجام شد این بود که شهر به ۷منطقه تقسیم و هر عضو مسئول یک منطقه شده و نیازهای مناطق را نیازسنجی کرده و بر اساس درخواست شهروندان خدماتی را به مردم این مناطق ارائه دادیم.

نقوی با اشاره به بهسازی و آسفالت ۴۰۰هزار متر مربع از معابر شهر اظهار داشت: در سال ۱۳۹۶ که دوره پنجم شورای شهر آغاز به کار کرد بودجه شهرداری ۲۷۰میلیارد ریال بود که این بودجه در سال آینده به ۸۵۰ میلیارد ریال رسیده و بودجه امسال هم در حالی که ۵۲ میلیارد تومان مصوب شده بود به واسطه عملکرد خوب شهرداری تاکنون ۹۰میلیارد تومان محقق شده که رشد ۱۶۵درصد را نشان می دهد

وی در خصوص پروژه بام میبد ابراز داشت: این پروژه یک پروژه محرک توسعه بوده که در مساحتی به متراژ ۱۰هکتار و با اعتبار ۶۵میلیارد ریال از اعتبارات شهرداری در سه فاز طراحی شده است.

شهردار میبد پیرامون ایده این پروژه اظهار داشت: در اسفند سال گذشته با هدف ساماندهی بحث چهارشنبه سوری مراسم جشنی را با حضور خانواده ها در همین مکان برگزار کردیم که این کار سبب شد تا ایده ساماندهی بام میبد به وجود بیاید سپس طراحی و زمستان سال گذشته عملیات اجرایی آن با حضور استاندار محترم آغاز گردید که امروز شاهد بهره برداری از این پروژه شامل نخستین سالن آمفی تئاتر و سینمای روباز استان با ظرفیت ۸۵۰ نفر، نخستین مسیر دوچرخه سواری و سلامت در شهرستان، زمین بازی کودک، زمین چمن مصنوعی، والیبال، بسکتبال و تنیس آبنمای سی سبو و اولین مسیر پیاده رو با عنوان گذر نگاره ها هستیم.

وی با اشاره به فازهای بعدی این پروژه گفت: امروز شاهد افتتاح فاز اول یعنی پردیس فرهنگی تفریحی بودیم و فازهای دو و سوم در زمینی به مساحت ۱۰۰هکتار در زمینه توسعه فرهنگ و هنر زیلو و سفال و تاریخ و تمدن غنی شهر میبد با عنوان باغ هنر سفال و باغ هنر زیلو در دستور کار قرار دارد که امیدواریم با حمایت های مسئولان استان این دو فاز هم اجرایی شود.