به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد، مجموعه فرهنگی گردشگری بام میبد با حضور محمدعلی طالبی استاندار یزد و مسئولین استانی و شهرستانی رسما به بهره برداری رسید.

طالبی در این مراسم ضمن تقدیر از عملکرد خوب شهرداری ها گفت: در دوره پنجم شورای اسلامی شاهد عملکرد خوب شهرداری ها دراستان بودیم که بسیاری از مشکلات سطح شهر مورد توجه قرار گرفت و بر اساس نیاز شهرها پروژه های خوبی برنامه ریزی شد.

وی با بیان اینکه این برنامه اجتماع محور و بر اساس نیاز مردم طراحی شده است ابراز داشت: درحالی که شهرداری ها و شوراها در اوج مظلومیت عدم دسترسی به منابع کافی بودند خوشبختانه با هم افزایی و تعامل چند سویه شهرداری ها با نهادهای مختلف شاهد اجرای برنامه های اجتماع محور به خوبیهر چه تمام تر بودیم.

استاندار یزد تصریح کرد: علاوه بر مشکلات اقتصادی کرونا نیز بر شدت آن ها افزود اما شهرداری ها و نهادهای آن که خود آسیب دیده از کرونا بودند باز درکنار مردم قرار گرفته و بیشترین تعامل را با مردم داشتند که امیدواریم این نحوه تعامل بتواند روابط خوبی را برای سال های آتی نیز پایه گذاری کند.

طالبی با تقدیر از شهردار و شورای شهر میبد هم گفت: پروژه بام میبد با ظرفیت های خوب خود باید به عنوان یک پروژه تفریحی گردشگری استانی نگاه شود و امیدواریم بتواند ارتقای جایگاه میبد و تقویت نشاط اجتماعی این شهر را رقم بزند.

وی بر ضرورت برنامه محوری فضاهای فیزیکی شهر ها تاکید کرد و ابراز داشت: باید به ساختارهای فیزیکی محتوا ببخشیم و با کمک نهادهای فرهنگی یک تقویم مناسبتی را برای سال ببینیم و براساس آن برنامه های متعددی را برای افزایش نشاط جامعه به اجرا بگذاریم.

گفتنی است فاز اول این مجموعه شامل پردیس تفریحی و ورزشی و زمین چمن مصنوعی و زمین های ورزشی مختلف، گذر نگاره‌ها نخستین مسیر پیاده راه با اقتباس از سیمای باستانی شهر، نخستین مسیر دوچرخه سواری، سالن روباز ۲ منظوره مخصوص پیست اسکیت و اولین سالن سینما و آمفی تئاتر روباز استان یزد می باشد و علاوه براین پروژه، 14 پروژه شهرداری میبد و پروژه های شهرداری شهرهای یزد، اردکان و نیر به صورت مجازی افتتاح شد.